Našel jsem nový online slovník

Zkouším nový slovník pro online překlady mezi češtinou a angličtinou

Klepněte pro větší obrázekPro překlady slov mezi češtinou a angličtinou jsem dlouho používal softwarový slovník Lingea Lexicon 2000. Nepodařilo se mi však vyřešit jeho dlouhé spouštění, navíc offline jsem jen výjimečně, takže jsem se začal dívat po slovnících, které jsou přímo na internetu.

Dlouhou dobu mi vyhovoval slovnik.seznam.cz. V záložkách jsem měl oba dva směry, do angličtiny a do češtiny. Jenže Seznam slovník v listopadu změnil, přímé odkazy přestaly fungovat, a než někdo v diskuzi u článku napsal návod, jak na ně, už jsem spolu s ostatními zkoumal internetový slovník na stránkách firmy Lingea.

U něj jsem oceňoval hlavně vlastnost, na kterou jsem byl zvyklý ze svého staršího Lingea Lexiconu. Nemusel jsem zadávat směr překladu, slovník sám určoval, jestli je slovo české nebo anglické. Za měsíc používání jsem si na něj ale nezvykl, vadilo mi uspořádání stránky, i hesla v podobě obrázků.

Objevil se ale další favorit, Slovník online. Do záložek jsem si uložil sekci s obousměrným překladem, takže stejně jako u Lingei nemusím zadávat, jestli chci přeložit české nebo anglické slovo. Slovník je velmi jednoduchý, přeložené výrazy ani nejsou aktivní. Jednoduchost ale u slovníku vlastně vítám, navíc se zdá, že mi vyhovuje způsob prezentace výsledků. Asi tady chvíli zůstanu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • VZ 19. 1. 2008 11:57:58
    Narazil jsem na velký on-line slovník s názvem e-Slovníky.cz...
  • el chupanibre 11. 1. 2008 15:06:28
    tento slovnik vypada i pres tech par musek co jsem nasel celkem good. asi...
  • Pietro 7. 1. 2008 15:08:45
    Mne sa Lingea otvára tak sekundu. Ale aj tak ju mám stále otvorenú na...
Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Inteligentní domy