Zaručeně pravdivé zprávy

Dnes se nedá věřit žádné publikované zprávě. Ale v tomto článku jsou všechny zprávy naprosto pravdivé, i když tomu nebudete často vůbec věřit.

Solitér = pracovní nástroj úředníka

Státní zaměstnanci v úřadu pro ochranu dětí v americké Montaně protestovali, že na nově dodaných počítačích jim chybí hry jako Solitaire, Minesweeper nebo Hearts, na které byli zvyklí u starších počítačů. Jejich protest ale nezůstal nevyslyšen, byť jinak než doufali. Po upozornění v místních novinách se představitelé státu rozhodli odstranit hry ze všech tří tisíc počítačů tohoto úřadu. Čeští úředníci by měli kolegiálně vyhlásit den bez Solitairu, ten náhlý nárůst produktivity snad nějak zvládneme. 

Místo koksu internet

Píšete moc SMS? Asi máte duševní poruchu. Alespoň v posledním vydání odborného Amerického časopisu psychiatrů to uvádí doktor Jerald Block a navrhuje zřízení nové příslušné klasifikace. Ten samý doktor ale již dříve navrhl klasifikovat závislost na internetu a počítačových hrách. Obecně je pravdou, že pokud bez „něčeho“ trpíte abstinenčními příznaky, jste na „tom“ závislí. A taková závislost na počítačových hrách už byla diagnostikována i u nás. Já tedy nejsem závislý na něčem, ale jestli mi vypnou internet, tak vyletím z kůže.

Kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne

Sony BMG, hudební vydavatelství, které jde všem pirátům po krku, má máslo na hlavě. Ajťák francouzského Sony BMG zavolal o radu do firmy PointDev, výrobce administračních nástrojů pro Windows, a prokázal se falešným licenčním klíčem. Následná razie ve firmě našla čtyři neoprávněné instalace daného softwaru a podle BSA může být v Sony BMG dokonce až 47 procent nelegálního softwaru. Takže před každým bojem proti pirátům doporučujeme velké koště a vyrazit trochu zamést před vlastním prahem.

Počítače se ho bojí

Máte někdy pocit, že na co sáhnete, to se pokazí? Dvanáctiletý Joe Falciatano z amerického Pulaski nemá jen ten pocit, on opravdu ničí počítače dotykem. Nemůže pracovat na žádném počítači, zamrzává mu i jeho Xbox jen se ho dotkne. Počítače se pod jeho rukama tuhnou, restartují se, píší samy podivné znaky. Jeho učitelka zjistila, že když ho vybaví uzemněnými antistatickými pásky, je to lepší, zatím se ale nezjistilo, že čeho Joe vyrábí tolik statické elektřiny. A pak že X-men je jen vymyšlený komiks…

Zahřívat ucho za jízdy povoleno

Až vás příště chytnou za telefonování za jízdy, zkuste se vymluvit na zahřívání ucha. To aspoň vyšlo jednomu německému řidiči náklaďáku. Policie ho chytla s mobilem u ucha a on tvrdil, že si jen zahříval bolavé ucho čerstvě nabitým mobilem. U soudu se prý prokázal výpisem hovorů od operátora, že v inkriminované době vůbec žádný hovor nevedl. Soud tento argument přijal a trestu ho zprostil – když tedy telefonujete za jízdy, tak jen z jiné SIM karty …

S Airem se do vzduchu nedostal

Macbook Air neprošel letištní kontrolou, protože nevypadá jako notebook. Michael Nygard kvůli tomu dokonce zmeškal letadlo. Jako obvykle ze zavazadla vytáhl notebook, u něj Macbook Air, položil do krabice na pás a prošel kontrolním rámem. Hlídači jej ale zastavili, protože ta věc na pásu nesplňovala parametry notebooku. Neměla žádnou mechaniku, uvnitř nebyl žádný pevný disk a nikde žádné porty. To prostě nebyl notebook. Michael kvůli vyšetřování, kdy zapínal notebook spouštěl programy a vysvětloval co je Air zač, dokonce zmeškal letadlo.

Diskuze (19) Další článek: Na měsíci byl nalezen ztracený fotoaparát

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,