Výchozí Firefox by mohl v Ubuntu vystřídat Chrome

Výchozím webovým prohlížečem v linuxové distribuci Ubuntu je už dlouhé roky Firefox, nemuselo by tomu tak ale být navždy. Šéf Canonicalu Mark Shuttleworth se nechal nedávno slyšet, že je velkým fanouškem Chromu a že by se mohl jednou stát jedničkou i v Ubuntu.

prohlizece.png

Hned to ale nebude, s Firefoxem se totiž počítá i v podzimní verzi distribuce a příští rok na jaře zase vyjde tradiční verze LTS s prodlouženou podporou. I v tomto případě nebude Canonical experimentovat. Kdo ví, jaký výchozí prohlížeč si nakonec Canonical vybere na podzim roku 2012. Vzhledem k datu to bude možná osudová volba.


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 10

Poslední názory Názory

firefox .. prohlížeč? B-] Jan Matúšek 15. 6. 2011 13:00
Je tu takový menší problém, v Ubuntu je na FF... Rover623 15. 6. 2011 4:57
Ježiš co řešíte? Jako by se to nedalo... lecisko 14. 6. 2011 21:52
Pokud je vývoj Ubuntu řízen tím, co se líbí jeho... jxjl 14. 6. 2011 20:00
pokud mají developeři v ubuntu ještě trochu... quaker66 14. 6. 2011 18:57
Můj názor Zobrazit vše


Další podobné články

Na stopě tajemství: Co je záhadná aplikace ve Windows 8?

Na stopě tajemství: Co je záhadná aplikace ve Windows 8?

21. 5. 2012  |  Čičák Matěj  |  12
DiffPDF: Porovnejte obsah dvou PDF mezi sebou

DiffPDF: Porovnejte obsah dvou PDF mezi sebou

Máte více verzí téhož dokumentu, které se od sebe liší jen nepatrně. Najít rozdíly pouze pomocí oka je zdlouhavé a náročné. Práci vám usnadní malý a bezplatný pomocník.

21. 5. 2012  |  Kraus Josef

Nejlepší programy na outdoorové aktivity pro Windows
TIP!

Nejlepší programy na outdoorové aktivity pro Windows

Léto se blíží, stejně tak pěkné počasí a doba venkovních aktivit. Jaké programy lze využít k plánování a vylepšování výletů, zájezdů, sportování či poznávání? Připravte se na outdoor.

20. 5. 2012  |  Kraus Josef  |  5

Listen N Write: Rychlý přepis přednášek či rozhovorů

Listen N Write: Rychlý přepis přednášek či rozhovorů

Nahráli jste si do zvukového formátu přednášku ve škole, interview s důležitou osobou či vlastní poznatky a komentáře? Přepisování do textové podoby může být zdlouhavé. Usnadněte si to!

18. 5. 2012  |  Kraus Josef  |  2

Stallman: Nikomu neříkejte, že bude Steam pro Linux

Stallman: Nikomu neříkejte, že bude Steam pro Linux

17. 5. 2012  |  Čížek Jakub  |  21
Windows 8 Release Preview: Co přinese nového

Windows 8 Release Preview: Co přinese nového

V první polovině června bychom se měli dočkat poslední veřejné testovací verze Windows 8 Release Preview. Mnoho věcí zůstává v tajnosti, něco o ní už ale přeci jen víme.

17. 5. 2012  |  Čížek Jakub  |  19


DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK