VLC zamířilo na Chrome OS, poslední chybějící platformu

Chrome OS byl posledním z hlavních operačních systémů bez nejpopulárnějšího videopřehrávače - VLC. Ten je dostupný kromě Windows, Linuxu a OS X i pro BSD, Solaris, OS/2, Haiku nebo ReactOS. Jean-Baptiste Kempf, jeden z hlavních vývojářů VLC však oznámil dostupnost nové verze pro systém od Googlu, kterou je možné stáhnout z Web Store.

VLC pro Chrome OS je tvořeno z 95 % kódem aplikace pro Android a vývojáři tedy využili nové možnosti spouštět mobilní aplikace i v Chrome OS. Bez ní by totiž museli program kompletně přepsat do jazyků, s nimiž Chrome pracuje – především s Javascriptem.

1.jpg
Stejně jako na mobilních pracuje VLC pro Chrome s lokální knihovnou médií

VLC pro Chrome tedy nabízí většinu funkcí, které najdete na mobilních platformách – velký výběr podporovaných formátů a kontejnerů včetně MKV a FLAC, možnost načíst externí titulky v SRT či SSA nebo přehrávání živých přenosů pomocí protokolu HLS. Nechybí podpora playlistů, dostupný je audio ekvalizér i synchronizace zvukové stopy. Naopak zatím chybí třeba podpora pro přehrávání ze sítových úložišť, kterou však vývojáři slíbili přidat v nových verzích.

2.jpg
Protože je VLC pro Chrome OS převlečenou aplikací z Androidu, zůstalo i rozhraní určené primárně pro dotykové ovládání

Vývojáři aplikace testovali na Chromebooku Pixel a HP Chromebook 14, na nichž také zaručují funkčnost. Podle reakcí uživatelů funguje také na Chromebooku 2 od Toshiby, Asusu Flip nebo Aceru R11.

Diskuze (11) Další článek: Šéfka AMD prozradila, že architektura Zen zamíří i do datacenter

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,