Univerzitní výzkum: Skoro 1/3 žádostí o odstranění warezu z Googlu má problém

Krást se nemá, to dá rozum, a tak se nelze divit majitelům autorských práv, že se snaží všemi prostředky tlačit na vydavatele, aby z webu mizel warez. Je to férový boj mezi piráty, kteří jsou přesvědčeni o tom, že kopírování není zločin a plní internet daty, a právě majiteli práv, kteří zase využívají svých práv a proti tomuto zveřejňování roky bojují.

771172602
Počet žádostí o odstranění warezu z Googlu roste raketovým tempem, jejich kvalita je ale podle výzkumů krajně problematická.

Nicméně máslo mají na hlavě oba tábory. Podle společné studie Kolumbijské univerzity a Berkeley je více než čtvrtina (28 %) všech žádostí na odstranění „závadného“ odkazu z indexu Googlu přinejmenším problematická.

Vzhledem k tomu, že Google takových žádostí obdrží každý týden mezi 17-21 miliony (období posledního měsíce) musí se jeho automaty i zaměstnanci vypořádat asi se 100 000 žádostí každou hodinu! Okolo 30 000 z nich mají podle univerzitní studie nějaký škraloup.

Z toho úhlu pohledu je pak složité vinit z porušování zákonů pouze aktivní piráty, poněvadž objektivní škodu očividně páchají i společnosti, které se specializují na vyhledávání warezu třeba právě na Googlu a automatizovanému hlášení. Pokud totiž z Googlu zmizí nějaký zcela neškodný obsah, mohou podobné protipirátské roboty snadno někoho poškodit a ke všemu se mění v jakési novodobé cenzory.

Diskuze (8) Další článek: Jedna z největších tiskových agentur světa končí s Internetem

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,