Úložiště Mega definitivně přišlo o podporu PayPalu. Je to šikana?

Úložiště Mega mělo už od svého spuštění problémy s americkými platebními bránami. Nyní se s ním definitivně rozloučil i PayPal, na který tlačily karetní společnosti a na ně pak zase někteří američtí zákonodárci – podle TorrentFreaku zejména senátor a propagátor návrhů zákonů SOPA a PIPA Patrick Leahy.

175642149
Úložiště Mega

Web upozorňuje, že se Mega v tomto případě stalo obětí své značky – je totiž příliš spojované s Kimem Dotcomem. To by však mělo být v právní společnosti naprosto irelevantní. Mega dodržuje legislativu DMCA a maže problematický obsah, což doložilo provozovateli PayPalu v souhrnných statistikách. Z hlediska běžné praxe se tedy chová stejně jako Dropbox, OneDrive Google Drive a další úložiště.

PayPal s tímto tvrzením údajně dokonce souhlasil a za svou blokací služby se fakticky omluvil s tím, že jediným důvodem bylo nakonec používání end-to-end šifrování. Data se šifrují již během nahrávání na server a poté opět po stažení v prohlížeči, takže operátor služby nemůže tušit, co je jejich obsahem. V tomto směru lze tedy skutečně podobné úložiště ve větší míře používat pro sdílení warezu a dalšího problematického obsahu a praktický boj proti tomuto jednání je poměrně neefektivní, nicméně Mega zdaleka není jediným úložištěm, které používá podobnou techniku.

Identickou technologii nabízí třeba SpiderOak, který s PayPalem a karetními společnostmi žádný problém nemá, přestože je zřejmé, že i jej lze použít pro ukládání a sdílení problematického obsahu. Zdá se tedy, že se jedná o názorný příklad dvojího metru.

Diskuze (28) Další článek: Amazon si zažádal o neobvyklý patent. Chce zboží tisknout v dodávkách

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,