Uber už mapuje ulice na pěti kontinentech. Chce překonat mapy Googlu

Uber už mapuje ulice na pěti kontinentech. Chce překonat mapy Googlu

Služba pro poskytování osobní dopravy Uber tento týden oznámila, že začne vytvářet vlastní 3D mapy Singapuru. Je to jen další ze série oznámení, které potvrzují fakt, že Uber masivně investuje do mapování prostředí. Chce totiž překonat Google Mapy a položit mapový základ pro svá samořídící vozidla.

Signapur bude Uber mapovat tím stylem, že připevní kamery a mapovácí zařízení na vozidla, která jsou již teď používána pro službu Uberu. Společnost tak nebude hnát do ulic žádná nová auta.

Proč se to něčeho takového Uber pouští? Chce prostě lepší mapy. Doufá, že mu pomohou s vyhodnocováním dopravy a určováním ideálních míst pro nabírání a vysazování lidí. Chce se také připravit na příchod samořídících vozidel, pro jejichž provoz jsou dokonalé mapy základem.

„Během několika posledních let mapovací práce dokázaly několikanásobně vylepšit každodenní život lidí, a to způsobem, který jsem si nikdy nedokázal představit,“ napsal šéf produktové sekce Uberu Manik Gupta na blogu. „Bude to jen pokračovat. Hlavně kvůli technologiím jako jsou samořídící auta.“

Klepněte pro větší obrázek
Uber chce lepší mapy i kvůli svým samořídícím vozidlům

V současné době Uber spoléhá na Google Mapy. Vše ale naznačuje tomu, že společnost pracuje na vlastních mapách, které budou fungovat zcela nezávisle. Minulý rok se objevila informace, že společnost chce do mapování investovat půl miliardy dolarů. Navíc Uber přijal důležitého zaměstnance Googlu, který pracoval na vyhledávacích algoritmech.

Momentálně Uber mapuje prostředí v USA, Mexiku, Kanadě, Británii, jižní Africe a Austrálii. Singapur je první asijské město.

Podívejte se, jak používat aplikaci Uber:

Témata článku: Automobily, Mapy, Uber, Singapore

Určitě si přečtěte

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

24.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 97


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky