Uber už mapuje ulice na pěti kontinentech. Chce překonat mapy Googlu

Služba pro poskytování osobní dopravy Uber tento týden oznámila, že začne vytvářet vlastní 3D mapy Singapuru. Je to jen další ze série oznámení, které potvrzují fakt, že Uber masivně investuje do mapování prostředí. Chce totiž překonat Google Mapy a položit mapový základ pro svá samořídící vozidla.

Signapur bude Uber mapovat tím stylem, že připevní kamery a mapovácí zařízení na vozidla, která jsou již teď používána pro službu Uberu. Společnost tak nebude hnát do ulic žádná nová auta.

Proč se to něčeho takového Uber pouští? Chce prostě lepší mapy. Doufá, že mu pomohou s vyhodnocováním dopravy a určováním ideálních míst pro nabírání a vysazování lidí. Chce se také připravit na příchod samořídících vozidel, pro jejichž provoz jsou dokonalé mapy základem.

„Během několika posledních let mapovací práce dokázaly několikanásobně vylepšit každodenní život lidí, a to způsobem, který jsem si nikdy nedokázal představit,“ napsal šéf produktové sekce Uberu Manik Gupta na blogu. „Bude to jen pokračovat. Hlavně kvůli technologiím jako jsou samořídící auta.“

Klepněte pro větší obrázek
Uber chce lepší mapy i kvůli svým samořídícím vozidlům

V současné době Uber spoléhá na Google Mapy. Vše ale naznačuje tomu, že společnost pracuje na vlastních mapách, které budou fungovat zcela nezávisle. Minulý rok se objevila informace, že společnost chce do mapování investovat půl miliardy dolarů. Navíc Uber přijal důležitého zaměstnance Googlu, který pracoval na vyhledávacích algoritmech.

Momentálně Uber mapuje prostředí v USA, Mexiku, Kanadě, Británii, jižní Africe a Austrálii. Singapur je první asijské město.

Podívejte se, jak používat aplikaci Uber:

Témata článku: Mapy, Automobily, Uber, Singapore

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

** Před několika měsíci začal Uber nabízet své služby i v Brně ** Nyní ale narazil, soudům se to totiž nelíbí ** Má sdílená ekonomika dostat zelenou?

22.  4.  2017 | Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5