reklama

Se sedmičkou v názvu

Klepněte pro větší obrázekWindows 7 a Windows Server 7. Dvojice sedmičkových produktů, na jejichž vývoji v současné době pracují v Microsoftu. Na Windows 7 se těší zejména ti zvídavější z domácích uživatelů, na Windows Server 7 se naopak těší málokdo, protože pro správce bude jen další novinkou v době, kdy se většina z nich neseznámila ani s „ještě teplým“ Windows Serverem 2008.

V Microsoftu se pilně pracuje na příštích verzích operačních systémů Windows. Nástupcem Windows Vista, a tedy systémem pro domácí a firemní desktopové počítače, budou Windows sedmé generace, vyvíjená pod prozaickým kódovým názvem Windows Seven (7). Jelikož před několika měsíci došlo souběžným uvedením Windows Serveru 2008 a prvního servisního balíčku pro Windows Vista ke sjednocení vývoje jádra operačního systému mezi desktopovou a serverovou verzí, je logické, že číslo 7 ponese i příští Windows Server; přinejmenším v označení verze jádra a také v kódovém označení používaném při vývoji.

Více informací o chystaných Windows 7, Windows Server 7, ale také Windows Mobile 7 se dozvíte v příštím vydání časopisu Computer, které najdete na stáncích již 11. září 2008.

Témata článku: Windows, Windows Server, Seven

reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 72

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

13.  2.  2017 | Stanislav Janů | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama