První fotografie ze stavby továrny Intelu na 14nm čipy

Za několik málo měsíců se na trhu objeví první 22nm výkonné čipy od Intelu, které budou nahrazovat současnou odcházející generaci 32nm modelů. Za dva roky, tedy v průběhu roku 2014 by se ale měly představit už 14nm čipy.

Intel v současnosti staví moderní továrnu Fab42 v Arizoně (Chandler), která bude zaměřena právě na výrobu těchto 14nm čipů. Stavba probíhá modulárně a rychle, podobně jako u D1X. Mezi předpokládanými novinkami je také použití větších 450mm waferů, který by měly umožnit ještě efektivnější výrobu (více čipů na jeden wafer), než u současných 300mm waferů.

fab0.jpg fab1.jpg fab2.jpg
 

Cena za kompletní stavbu Fab32 je přibližně 5 miliard dolarů a jak už jsme vás informovali, Intel už 14nm čipy testuje v laboratořích.

GetThumbNail (1).jpg 


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední názory Názory

Zajímavé, že menší technologie = nová továrna. -... Jetelina 27. 1. 2012 10:44
Hm, tak na těch 7 nm jsem fakt zvědavej. dolph1888 26. 1. 2012 17:47
tak uvidime jak to bude i v praxi :) fandim... Jakub Mikšíček 26. 1. 2012 17:20
Můj názor Zobrazit vše


Další podobné články

Vyzkoušeno: 3D monitor za čtyři a půl tisíce

Vyzkoušeno: 3D monitor za čtyři a půl tisíce

Vyzkoušeli jsme monitor AOC d2357Ph, který nabízí 3D zobrazení s pasivními brýlemi. Třetí rozměr získáte za cenu srovnatelnou s běžným monitorem, ale jak je na tom kvalita?

Před 9 hodinami  |  Polesný David  |  1

Roboti se stále více podobají člověku [video]

Roboti se stále více podobají člověku [video]

Včera  |  Čížek Jakub  |  4
Microsoft představil Kinect for Windows 1.5

Microsoft představil Kinect for Windows 1.5

Včera  |  Čížek Jakub  |  6

DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK