Pokémoni na hřbitovy nepatří, stěžují si americká muzea

Podle jedněch je Pokémon Go ta nejlepší fitness aplikace, která přinutí i ty největší lenochy nasadit dobrou obuv a vyrazit do ulic, zatímco podle druhých je to ve své podstatě jen další pestrobarevná varianta na Ingress.

Faktem však zůstává, že je raketový nárůst popularity nové mobilní hry opravdu nevídaný a Ingress se přeci jen těšil komornějšímu zájmu. Dokládají to i videa z amerických parků, stížnosti správců památníků na Twitteru i všemožné doplňky do prohlížečů, které odfiltrují jakékoliv zmínky o Pokémon Go z internetových stránek.

A proč si vlastně některé instituce stěžují? Lovci pokémonů se totiž srocují okolo tzv. gymů, které se nacházejí na zajímavých místech v reálném prostoru. Gymy jsou tedy jakousi paralelou portálů ze hry Ingress.

Problém spočívá v tom, že když se u podobných gymů sejde větší než malé množství hráčů a začnou na ně útočit, nemusí to být vždy nejvhodnější – například když se takový gym nachází uprostřed arlingtonského vojenského hřbitova nebo třeba prostorách washingtonského muzea holokaustu.

Obě instituce se již na sociálních sítích nechaly slyšet, že sice nové technologie vítají, nicméně to není nejlepší místo na souboje s pokémony.

Pokud hype okolo hry nadále poroste, je možné, že provozovatelé hry lokace gymů ještě upraví, což se ostatně běžně dělo i v případě Ingressu, kdy nevhodně umístěný portál způsobil mnoha hráčům i nevědoucímu okolí nejednu komplikaci.

Diskuze (20) Další článek: Čína chce zakázat zpravodajské weby, které publikují zprávy ze sociálních sítí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,