Podnikatel chtěl bezpilotně rozvážet basy piv. Úřady mu to zatrhly

Lakemaid Beer je jeden z mnoha amerických drobných pivovarů, který svým mokem zásobuje svůj region a hlavně rybáře na okolních jezerech. Ředitel Jack Supple je nakloněný novým technologiím a loni na podzim zaznamenal mediální šílenství okolo bezpilotních dronů Amazonu, které by jednou mohly rozvážet balíky až k domovním dveřím

Pivovar se inspiroval a hodlal sen přetavit v praxi. Podnik si pořídil dostatečně výkonnou „hexaptéru“ a připravil projekt rozvážek pivních bas na blízká jezera, kde tráví většinu času tamní štamgasti na rybářských škunerech. Aby se nemuseli neustále vracet do přístavu pro pivo, Lakemaid Beer měl v plánu, že jim ho bude až na palubu vozit robotem.

Smělý plán zatrhl až Federální úřad pro letectví FAA, který však byl podle Suppleho projektem nadšený. Americká legislativa nicméně momentálně nepovoluje využití bezpilotních letounů pro komerční účely. To by se však mohlo změnit už příští rok, kdy je v plánu novela leteckých pravidel.

Jistě, můžeme Lakemaid Beer obvinit z toho, že celá tato legrace vznikla na stole marketingového ředitele a jediným cílem bylo vzbudit zájem médií, faktem ale zůstává, že zrovna tento typ automatizované robotické dovážky je po technické stránce poměrně realistický. Letoun s basou malých amerických piv kdesi nad vodní hladinou jezera totiž pravděpodobně není jakýmkoliv rizikem pro bezpečnost ve vzduchu i na zemi. Naopak rozvážka balíků Amazonu v hustě osídlených amerických aglomeracích je téměř nerealistickou vizí. Tedy alespoň v dohledné době.

Diskuze (37) Další článek: Google pravděpodobně uspokojí Evropskou komisi, zatím ale nevíme jak

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,