Oživeno: Microsoft dokončil Windows Vista RC1

Oživeno: Microsoft dokončil Windows Vista RC1

Oživeno 5. 9. 2006 | 01:00

Společnost Microsoft dnes v tiskové zprávě potvrdila, že instalace Windows Vista RC1 budou funkční do 31. května 2007. Data uvolnění RC1 pro veřejnost jsou zatím neznámá, nicméně známy již jsou velikosti obrazů instalačních DVD. 32-bit verze odčerpá z vaší FUP 2,6 GB, její 64-bit sestřička potom o rovný gigabajt více. Pro instalaci bude možno použít klíč získaný při stažení Beta 2, z níž půjde i přímo upgradovat. Produktové klíče (Product key) budou fungovat pro instalaci (resp. aktivaci) až na deset počítačů.

Než se dostanete ke stažení vlastní kopie Windows Vista RC1, můžete si vychutnat záplavu snímků obrazovky, případně se dozvědět bližší informace o kompatibilitě nových Windows a různých často užívaných aplikací.

Microsoft dokončil Windows Vista RC1, 4. 9. 2006 | 00:00

V pátek prvního září tohoto roku překonal Microsoft další důležitý mezník na cestě ke splnění napjatého termínu vydání Windows Vista. V současné době má k tomuto sestavení, označenému 5600, přístup 20 000 betatesterů včetně členů programu Technology Adoption (TAP). Dále se na řadu dostane zhruba půl milionu předplatitelů MSDN a TechNet a nakonec výrobce plánuje uspokojit i nadšence z řad domácích uživatelů, kterým nabídne ke stažení až 6 milionů kopií. Windows Vista Beta 2 měly možnost stáhnout cca 2 miliony lidí. Veřejnost by měla podle důvěryhodných informací získat přístup ke stažení RC1 14. září tohoto roku.

První Release Candidate vychází ze sestavení 5536, které Microsoft pro 100 000 stažení uvolnil minulý týden, a jemuž jsme se podrobně věnovali v tomto článku. Jelikož obě vydání dělí pouze několik dní, nedoznal systém zásadních vnitřních změn kromě doladění GUI, systémových zvuků apod. RC1 bude funkční do konce května 2007, přitom až do dokončení RTM (vydání určené k výrobě) koncem října 2006 bude podporován hotfixy a bezpečnostními záplatami.

O vydání RC1 informoval na Windows Vista Team Blogu prezident Microsoftu pro platformy a služby Jim Allchin. Ve vzkazu betatesterům napsal mimo jiné: „Oproti verzi Beta 2 zaznamenáte mnoho zlepšení. Upravili jsme uživatelské rozhraní, dodali mnoho nových ovladačů hardwaru a vylepšili výkon. Zatím nejsme hotovi, ačkoli kvalita se bude dále zlepšovat. Zaměříme se na kompatibilitu aplikací. Nezávislí výrobci softwaru by měli RC1 použít pro certifikaci svých programů.

Windows Vista jsou v tomto vydání ve skvělé formě, přesto stále zbývá mnoho a mnoho testování. Již jste pro nás udělali mnoho, přesto Vás ještě jednou žádám o sešlápnutí pedálu na podlahu a zaslání zpětné vazby. Windows Vista se dotknou milionů životů na celém světě. Děkujeme za všechno. Pomáháte nám poskytnout jim tu nejlepší možnou zkušenost.“ Jim Allchin nedávno oznámil, že se po vydání Windows Vista chystá odejít do důchodu.

Zdroj: Microsoft Watch, Windows Vista Team Blog

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Vista, Vista, Team

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • SW tipek 6. 9. 2006 15:00:39
    Tak na takovy lidi bych rad narazil co jsou uspesny a bohaty prece jsem...
  • Manik 6. 9. 2006 14:40:59
    Zajimave. Kazdej rika ze Vista budou stat za nic. A at si to MS strci...
  • Honza9800, Honza9800 5. 9. 2006 23:14:37
    Microsoft (c) konečně dokončil Win Vista (RC1) Avšak si myslím že to...
Určitě si přečtěte

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

24.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 97


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky