Microsoft Office dostane podporu pro Touch Bar na Macboocích. Takto bude fungovat

Microsoft Office dostane podporu pro Touch Bar na Macboocích. Takto bude fungovat

Microsoft oznámil podporu pro Touch Bar v rámci kancelářského balíku Office ihned po představení nových Macbooků. Nyní se funkce reálně dostává mezi uživatele, ač stále v testovací verzi v rámci programu Office Insider. Podpora nového ovládacího panelu přibyde do všech součástí balíku Office.

Ve Wordu tak bude moci například nabídnout tzv. Focus režim, kdy budou veškeré ovládací panely skryty a na obrazovce zůstane pouze holý dokument. Všechny důležité prvky ovládání se přesunou právě na Touch Bar, kde uživatel najde formátování, ovládání schránky nebo přepínání stylů.

Klepněte pro větší obrázek
Focus režim v Microsoft Word, kdy je veškeré ovládání přesunuto na Touch Bar

V PowerPointu potom má Touch Bar pomoci při práci s objekty v prezentacích, především těch grafických. Přímo na dotykovém panelu má jít měnit jejich pořadí, upravovat velikost nebo natočení. Nebude však chybět ani běžné formátování nebo výběr barvy pro výplň.

Klepněte pro větší obrázek
V PowerPointu půjde ovládat grafické prvky prezentací

V Excelu může být nejužitečnější funkcí rychlý výběr nejpoužívanějších funkcí, který bude při práci s dokumentem na Touch Baru zobrazen. Může tak ušetřit několik kliknutí při jejich běžném ručním výběru nebo vepsání úvodních znaků při spoléhání na automatické doplňování. Stejně tak ale bude na Touch Baru dostupné formátování buněk jako změna jejich ohraničení či výplně. Podobně potom bude možné tvořit grafy, kdy budou zobrazovány třeba jejich navrhované typy.

Klepněte pro větší obrázek
Funkce v Excelu se budou vybírat přímo na Touch Baru

Touch Bar bude fungovat také v Outlooku – tam bude při komponování e-mailové zprávy zobrazovat poslední používané dokumenty, které bude možné jedním kliknutím připojit jako přílohu. Ovládat půjde také Skype for Business, kde dotykový panel bude moci nabídnout kompletní ovládání konverzace včetně možností pro sdílení plochy či regulaci hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek
Skype for Business nabídne kompletní ovládání konverzace i na dotykovém panelu

V případě, že používáte Macbook Pro s Touch Barem a zároveň Office 365, můžete se stát testerem velmi jednoduše na webu Microsoftu. Následně dostanete přístup k funkcím ve fázi vývoje, mezi něž aktuálně patří také podpora Touch Baru.

Přečtěte si také:

Témata článku: Microsoft, Apple, Microsoft Office, MacBook, Outlook, Excel, Office 365, Microsoft Word, PowerPoint, Touch, MacBook Pro, MacBook Pro 13, Focus, Office.com

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • moralni rozmer 9. 2. 2017 17:44:17
    aby to nedopadlo jako s jinejma oled panely tj ze to po case bledne a...
Určitě si přečtěte

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

To tu ještě nebylo. Specialisté ukázali, že zavirované mohou být i titulky SRT

** Stáhnete si film a titulky třeba z OpenSubtitles.org ** A osud vás za ten warez záhy potrestá ** Specialisté totiž ukázali, že i v titulcích může být schovaný virus

24.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 97


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky