Loňský rok byl z pohledu bezpečnosti dat v USA nejhorší

Bezpečnost počítačových dat, to je momentálně jeden z klíčových problémů. Podle analytiků byl právě loňský rok pro Spojené státy tím nejhorším, co se týče ohrožení bezpečnosti zejména osobních dat. Zneužití svých osobních dat a krádeži své identity bylo údajně vystaveno přes 55 milionů Američanů.

Útoky však nemusí být vůbec tak sofistikované, jak si někdo může myslet. I obyčejnou krádeží počítače může dojít ke značnému úniku informací, pokud není dostatečně zabezpečen. Například automobilce Ford byl ukraden počítač s údaji o téměř 70 tisících bývalých i současných zaměstnanců. Firmu však překonává hotelový řetězec Marriot, který "ztratil" data 260 tisíc svých zaměstnanců a to nejen například čísla sociálního zabezpečení, ale i čísla kreditních karet.

Trend je v každém případě jasný. Počet útoků roste (za loňský rok bylo zaznamenáno v USA 130 známých případů, otázka je, kolik je těch neodhalených), i když snahy o lepší zabezpečení také. Některé organizace jako je například Aliance odvětví kybernetické bezpečnosti (McAfee, Symantec a další) však kritizují Bushovu vládu za to, že snížila rozpočet na výzkum programů proti počítačové kriminalitě a rovněž kritizují americký Kongres za laxní přístup při schvalování příslušných zákonů.

Diskuze (2) Další článek: Vozítka na Marsu ještě stále žijí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,