Intel přebral AMD manažera pro podnikovou grafickou divizi

Diskuze čtenářů k článku

06. 12. 2010 10:59

to nezni dobre

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 12:10

Proč ne? Třeba Intel konečně příjde s novou technologií grafických karet, co slibovali, asi před dvěma lety. Mělo to být založeno na 16ti až 64 jádrech na jedné kartě, přičemž by byly spojeny kruhovou sběrnicí. Navíc mělo mít každé jádro přístup do jedné velké sdílené cash, a navíc k menší vlastní. Data si měla jádra předávat a společně řešit úkol na "etapy". Mělo to zajistit tak obrovský vákon, že by bylo možné vykreslovat 3D grafiku v reálném čase bez potřeby bufferu a akcelerace. Nevím jak vy, ale já bych si teda něco takového dal líbit :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 12:47

libit bych si to nechal, ale s dobrou konkurenci

kdyz AMD nebude mit odpoved, tak to bude predrazene

viz treba ntb, pred 2 lety byl naslapanej ntb za 15tis a plnohodnotny ntb s Celeronem za 9tis.... dnes? Naslapanej zacina na 25tis, ntb s celeronem na 13tis...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 13:37
06. 12. 2010 15:15

pro me je dulezita virtualiazce, takze naslapany notebook je pro me poradnej procak, kterej umi virtualiazci, proto < Core i7 nemohu brat jako procesor (u AMD umeji, snad jen krom Sempronu, vsechny cpu virtualiazci... ale zas oproti i7 dost ztraci na vykonu a Phenomy jsou zas pekelne predrazeny, to bych i ja radsi koupil Intel, ac ho moc nemusim

a k prvnimu ntb, mam doma ntb stary 4 roky za 25tis (ma jen integrovanou grafiku, takze zbyla vybava se muze zdat i Applu) a ten ma taky Core 2 Duo a dokonce vykonejsi nez tenhle... takze Core 2 Duo je dnes uz pase a vybehovy (je hezky ze ma DDR3, ale kdyz se daj trabantu novy sportovni gumy, tak to z nej porse taky neudela

ja osobne koukam na cenu a zivotnost a porad si musim stat za tim, ze je to oproti dobam pred 2 lety pekelne predrazeny a doufam ze az prijdou Fusion cipy, tak cena padne (zas se budou pretahovat)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 16:01

Takze top ThinkPady, ProBooky resp ToughBooky a MacBooky Pro staly pred 2 lety mene nez dnes? Ten vas 4 roky stary nadupany notebook bude Asus/Acer?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 22:25

nesleduji znacky, sleduji komponenty a pokud se neplatilo za znacku, tak ano, byly levnejsi

jen u jednoho jsem si jisty, cenu Apple to urcite neovlivnilo, tam se uz tak plati za znacku

ne neni to ani Acer ani Asus, je to podobny (mozna stejny notebook/model), ktery pouzival p. Cizek a chvalil si ho, na starsich videii ho ma a je sedej (v jednom videu dokonce rekl, ze na to, kolik toho ten ntb procestoval, tak neni vubec poskrabanej, funguje a zde se plati za kvalitu a ne znacku)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 12. 2010 09:17

Virtualizaci dnes podporují skoro všechny procesory, včetně většiny low-end Celeronů. BTW, na rychlost virtualizovaných systémů bude mít vliv především dostatek RAM, vliv CPU je spíše zanedbatelný (záleží ale i na tom, co v těch virtuálech má běhat).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 12. 2010 12:35

tak vas zklamu, u Intelu praveze vetsina procesoru virtualizaci nema (a celeron ji nikdy nemel a nikdy mit nebude a dokonce ji sebrali i pentiu), u AMD praveze virtualizaci nema jen Sempron (veskery mobilni cipy vcetne AMD V virtualizaci maji a to je sakra vyhoda u AMD)

a virtualizaci praveze z 90 procent tahne procesor, bez podpory virtualizace vam nepomuze ani 8GB ram (bude to pomaly a liny)

mimochodem jsem ted ve virtualu na cestach a nezabezpeceny net bych si v zadnym pripade do ntb nepustil (ted jsem v uzavreny bubline)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 12. 2010 15:55

Mobilní Celerony s VT:

http://ark.intel.com/MySearch.aspx...

Desktopové Celerony s VT:

http://ark.intel.com/MySearch.aspx...

Je jich docela dost. A není problém je u nás sehnat - namátkou v Alze z 26 NTB s Celeronem jich má 5 VT (všechny NTB jsou od MSI). A dektopový Celeron s VT mám doma cca půl roku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 12. 2010 17:45

dobra snaha, ale virtualizace je hlavne zalozena na Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) , procesor ktery nema VT-d na tom bude s vykonem uplne stejne, jako procesor bez virtualizace

tudiz se omlouvam, jeden Celeron ma virtualizaci a stoji vic nez dvoujadrovej phenom ci ctyrjadrovej Athlon, dobra koupe... a takt 1.33GHz... takze vykon jako "Atom"

doporucuju si precist wikipedii (a co to virtualizace vlastne je a jak ji kteri vyrobci implementuji), snaha intelu naimplementovat cast virtualizace (cili, nic, jen aby se to tvarilo jako ze umi virtualizovat) je paradni a vsichni vime proc to udelal, aby ve Win7 sel Windows XP Mode, ale Mrkev to pak povolil i bez virtualizace ze...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 12. 2010 17:46

mimochodem Intel opet virtualizaci vice optimalizoval a vyjde "3ti sada"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
08. 12. 2010 09:59

VT-x optimalizuje přístup do paměti, což je při virtualizaci hlavní úzké hrdlo. VT-d využijete při velkých nárocích na IO, tedy např. ve virtualizovaných serverech (databáze, síťový provoz); při běžné kancelářské práci bude ale dopad neměřitelný. Takže záleží hodně na tom, co na počítači děláte - osobně virtualizuji to, co používám málo (neplevelím si zbytečně hlavní systém) a to, co je podezřelé/nebezpečné (cracker na zaheslované zipy apod.); u toho, co používám hodně, mi nestojí za to virtualizovat (jednak tomu SW důvěřuju, a jednak při virtualizaci vždycky nějaká ztráta výkonu bude).

Mimochodem, 1.3GHz Celeron a 1.3GHz Atom jsou výkonově každý úplně jinde; posuzovat výkon procesoru jen podle frekvence je asi jako posuzovat pevnost lana jen podle jeho tloušťky (ono více záleží na tom, jestli je to lano z konopí, polypropylenu nebo oceli). Mimochodem, zkuste si pustit TaskManager a podívat se, jak často vám jede CPU na více než 40% - procesor je brzda jen velmi výjimečně...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
08. 12. 2010 11:06

v pripade ze pouzivate Linux, tak bych veril ze to solidne poslape (na linuxu jsem jeste nevirtualizoval, protoze se u nas dava na pomaly stroje a ty jsou rady ze jsou rady)

v pripade ze mate Windows (a nedej boze Vistu), tak to bez toho nepojede ani omylem (tj svizne a mam to proste vyzkouseno, kdybych nemel, nepisu to tu)

Atom byl v uvozovkach, takze jsem pripodobnoval, ze ten Celeron bude uplne k nicemu (vykonem) a jeste k nemu ta cena, pomer vykon/cena se nejak vytraci, asi se plati za exkluzivitu u modelove rady celeronu (nechapu proc)

abych byl uprimny, nestaci mi na mem desktopu Phenom II X3 - bezne zatizim 2 jadra a to jen pri praci, kdyz si chci neco zahrat, tak uz vypinam ulohy na pozadi (cekam jakmile bude u nas dostupny X6 s 95W TDP), ntb mam prevazne na cesty, takze tam mi C2D staci (na poznamky a web), ale uz to take pri vykyvu neni ono (typicky treba start prohlizece a jeste jsem nezkousel youtube 1080p, 720p zvladne)

na serveru mam Atomu a ten se vyslovene flaka

v praci mi jede ntb porad na plny knedlik (mam prave Celerona), furt chladi, youtub neprehraje... je to ZLO! A napr ted kdyz jen pisu, tak je vytizeni cpu 22%!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
08. 12. 2010 12:07

Tak to nechápu. Doma mám Visty x32 + Celerona s VT, ale tam moc nevirtualizuju; na pracovním NTB mám starší Dual Core bez podpory VT + Win7 x64, virtualizuju Win XP (samostatná instalace, ne XP mode) ve VirtualPC i ve VirtualBoxu a obojí běhá svižně. Na obou počítačích se vytížení CPU dostává nad 15-20% jen sem tam nárazově (spouštění aplikace, kompilace, načtení webovky). Na pozadí mi běží jen to, co opravdu chci, vše ostatní jsem vyházel; na praconím NTB je toho ale i tak relativně dost - WinaAmp, Miranda, Outlook, 5-10x Firefox s cca 5-10 panely :), 1-4x MSTSC, MS antivir, 3x testovací/vývojové SQL (2005, 2008 a 2008R2) a docela často 1-2 instance virtualizovaných WinXP na různé testování. Na popředí mám 1-3x Visual Studio + nějaký Word/Excel (ehm; popředím mám na mysli to, mezi čím často přepínám :)

Na to vše mi stačí 3GB RAM a jeden 5400rpm HDD, na systém čekám málokdy.

Jo, teď mě napadá, že normálně brouzdam ve Firefoxu, kde schválně nemám naistalovaný flash, a když si občas pustím IE (ten mám na to, kde se bez flashe neobejdu) tak jde to zatížení CPU znatelně nahoru. Ale rychlejší CPU si kvůli tomu pořizovat nebudu - jedno okno s flashem mi stačí a to utáhne jakákoli plečka :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
08. 12. 2010 13:34

jestlize virtualizujete na cpu, ktery nema virtualizaci a pisete ze to je svizne, tak asi mame kazdy jinou predstavu o sviznosti

a nemam cas tu resit virtualizaci, jedno je jasne, kdyby to bylo svizne, tak by to nebylo potreba vymyslet (a muj nazor na to je napsan v prvnim prispevku + dodatek, 1 celeron virtualizaci ma, ale co se tyce vykonu a ceny, tak je k nicemu)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
08. 12. 2010 16:03

Moje představa o svižnosti je ta, že když někam kliknu, tak neregistruji žádnou prodlevu; resp. u věcí, které mají prodlevu vždy, neregistruji ve virtuálu delší prodlevu než ve fyzickém OS.

BTW, že můj NTB vlastně HW podporu virtualizace nemá jsem si uvědomil, až když jsem se o tom v minulém příspěvku rozepsal - vzpomínám si, že když jsem s virtualizací začínal, tak jsem docela váhal, jestli má smysl to bez HW podpory vůbec zkoušet a zkoumal jsem, jestli a za kolik bych mohl vyměnit procesor... A nakonec to běhá natolik svižně, že už jsem úplně zapomněl, že jsem ten procesor tehdy nevyměnil :)

HW urychlení se nevymýšlelo proto, aby virtualizace byla svižná, ale proto, že virtualizace je z principu plýtvání výkonem (emulovat neexistující HW vrstvu je výpočetně náročné) - a specializovaný HW může toto plýtvání značně redukovat = snižuje spotřebu a zvyšuje maximální dosažitelný výkon. Což má význam spíš u serverů - běžnému uživateli může být jedno, jestli má CPU vytížené na 20% ve fyzické instalaci nebo na 27% ve virtuálu...

Diskusi vedu proto, že nemám rád výroky typu "pro me je dulezita virtualiazce, proto < Core i7 nemohu brat jako procesor" - pro mě je virtualizace taky důležitá, ale i7 na to fakt nepotřebuju. Od začátku je mi jasné, že zřejmě každý používáme počítač dost jinak, a odtud plynou rozdílné nároky na HW; a tak mi přišlo užitečné ukázat, v čem je rozdíl - tu i7 opravdu nepotřebuje každý, a podobná diskuse by mohla být ostatním vodítkem při rozhodování, jaký HW vlastně pořídit (a neutrácet zbytečně za drahé CPU, když by jim klidně mohl stačit ten Celeron).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
09. 12. 2010 01:56

Naprosto souhlasím, na notebooku s mobile Sempron 3400+ (1,8 GHz,1GB Ram) mám jako hlavní system Vistu HP SP2 32 bit a ve Virtual PC Win XP pro SP2...Do virtuálu instaluji programy jako AutoCad, Solidworks,Catia,Matlab, Visual studio...Nemám tyto programy rád,mám pocit, že instalují do systému mnoho "balastu"...a nemůžu si stěžovat...odezva všech systémů je svižná...Jen při přepnutí z jednoho Virtualizovaného systemu do druheho zhruba 5 sekund system nereaguje úplně svině ale poté je to úplně normální...Někdy ani nevnímám že jsem ve virtuálu...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 14:59

Já bych se nebál.

Manager je manager a vývojář je vývojář

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 12. 2010 20:18

presne tak

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor