Intel kupuje bezpečnostního giganta McAfee za 7,7 miliardy dolarů

Největší výrobce mikroprocesorů na světě, kalifornská společnost Intel oznámila odkup bezpečnostního giganta McAfee. Intel nabídl za jednu akcii částku 48 dolarů, což je zhruba o 60 % více, než středeční hodnota na burze. Výsledná odkupní cena se tak vyšplhala na 7,68 miliardy dolarů. Akvizici už schválilo vedení obou společností, nyní vše musí posvětit ještě akcionáři a antimonopolní úřady.

Akcie McAfee na oznámení okamžitě pozitivně zareagovaly a srovnaly hodnotu prakticky na odkupní nabídku. Naopak akcie Intelu o 2 % klesly. McAfee v předchozím roce utržilo zhruba 2 miliardy dolarů a řadí se mezi nejvýznamnější bezpečností firmy na světě.

Třetí díl skládanky a bezpečná komunikace

Ani jedna z společností prozatím přesně nespecifikovala, jak se bude byznys McAfee do budoucna vyvíjet, resp. není jasné, jak Intel naloží se současným portfoliem typu osobní bezpečnostní balíky atp. Největší výrobce čipů na světě si od akvizice slibuje především lepší zabezpečení komunikačních technologií, které dodává na svých platformách. McAfee se po schválení stane součástí divize Sofware and Services Group přímo v Intelu. Začlenení do současného systému by nemělo být příliš složité, obě firmy totiž sídlí Santa Claře v Kalifornii.

Jak uvedl šéf Intelu Paul Otellini, jeho firma dává dohromady skládanku tří důležitých bodů. Po energeticky úsporném výkonu a konektivitě je nyní na řadě bezpečnost. “Při pohledu do budoucna bude bezpečnost třetím pilířem toho, co uživatelé budou vyžadovat od práce s počítačem a technologiemi,” zdůraznil Otellini v tiskovém prohlášení.

268000509_cfb4ae1095.jpg
V Santa Clara se spojují dvě významné společnosti, aby ta větší a slavnější mohla dále růst ve svém byznysu.

Intel se tak díky McAfee zaměří na hardwarové zabezpečení svých komunikačních kanálů, jako jsou ethernetové porty ši Wi-Fi přijímače. Nepůjde však pouze o klasické platformy pro notebooky a stolní počítače, ale také o platformy pohánějící netbooky, televizní přijímače, herní zařízení, lékařské nástroje a mnohé další. Významnou roli má hrát zabezpečená komunikace u mobilních zařízení typu tablety a chytré telefony, kam se chce Intel výrazněji začlenit.

Intelu má pomoci v růstu mimo klasické počítače také nedávná akvizice modemové divize Texas Instruments. Výrobce čipů chce díky tomuto obchodu zamířit právě do set-top-boxů, digitálních televizí, blu-ray přehrávačů a dalších přístrojů.

Diskuze (24) Další článek: Sandisk uvedl nejmenší jednočipové iSSD s kapacitou 64 GB

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,