Google chce vybudovat vlastní gigabitovou síť

Nejprve měl Google vyhledávač. Po několika letech získal trh s internetovou reklamou, ovládl svět webových map a nakonec vstoupil i na mobilní telefony a do světa desktopových operačních systémů. Krátce po Novém roce představil svůj vlastní Nexus One vyrobený HTC a o pár dnů později se na webu Chromium.org objevily první nákresy uživatelského rozhraní Chromium OS pro hypotetický tablet.

Co vlastně Google ještě nemá? Internetovou síť, vážně rychlou internetovou síť, na které by mohl testovat své experimentální služby Wave, Buzz a další. Síť, která by běžné domácí uživatele propojovala gigabitovou rychlostí a s nízkou latencí by překonala veškeré technologické neduhy současného internetu. Teprve pak by mohl Google směle říci: „ovládáme svět IT“.

Google je mocná firma. I když tedy mají USA vlastní národní strategii budování rychlého internetu (stejně jako třeba Jižní Korea, která již pomalu teorii mění v praxi), Google se rozhodl, že začne budovat vlastní gigabitovou síť na území Spojených států.

Zatím je to jen myšlenka na papíře a oficiálním blogu, v rámci pilotního projektu však chce superrychlým internetem Google skutečně propojit určité části Ameriky. Nyní hledá partnery z řad amerických států, okresů a měst. Google chce vybudovat otevřenu moderní síť pro Spojené státy. Extrémně rychlý internet by pak mohla legenda z amerického Mountain View nabídnout v testovacím provozu pro 50 000 a teoreticky dokonce až pro 500 000 Američanů za přívětivější ceny.

Pakliže se jí to podaří, bude mu do absolutní soběstačnosti chybět už jediné – jaderná elektrárna.


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 41

Poslední komentáře Komentáře

Jasně, že je to moje hypotéza. Nezajímá mě to... Václav Brožík 16. 2. 2010 18:59
To si opäť ešte len vyslovil nejakú hypotézu. Tá... Gofry 12. 2. 2010 23:49
Slovo závislost má trochu širší význam. Viz třeba... Václav Brožík 12. 2. 2010 11:18
Závislí môžeš byť možno tak na drogách, ale ťažko... Gofry 11. 2. 2010 21:47
Přesně tak, to je také jeden z důvodů, proč... Bzuci 11. 2. 2010 14:36
Přidat příspěvek Zobrazit vše


Další podobné články

VIA uvádí malý počítač AMOS-3002 s pasivním chlazením

VIA uvádí malý počítač AMOS-3002 s pasivním chlazením

Před 1 hodinou  |  Javůrek Karel  |  1
Magnetická datová páska slaví 60. narozeniny

Magnetická datová páska slaví 60. narozeniny

Magnetická datová páska slaví šedesát let existence, a přestože by si leckdo pomyslel, že patří minulosti, dodnes je to standard dlouhodobé archivace obrovských dat.

Před 8 hodinami  |  Čížek Jakub  |  5

Nové MacBooky se blíží, jaké novinky přinesou?

Nové MacBooky se blíží, jaké novinky přinesou?

Apple již brzy představí novou generaci svých notebooků řady MacBook Air a MacBook Pro. Velká spousta neoficiálních informací už dává poměrně jasnou představu o novinkách.

Včera  |  Javůrek Karel  |  9

Nvidia brzy uvede výkonnou mobilní grafiku GeForce GTX 680M

Nvidia brzy uvede výkonnou mobilní grafiku GeForce GTX 680M

20. 5. 2012  |  Javůrek Karel  |  3

DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK