Do Brna míří další velká IT společnost. NetSuite zaměstná přes 100 lidí

Z Brna se postupně stává významná česká metropole, ve které se usazují technologické společnosti. Po gigantech jako IBM, SolarWinds, Honeywell, AVG, Avast, Red Hat či třeba 2K zde otevře své vývojové centrum také společnost NetSuite. Ta zde chce během následujících 12 až 18 měsíců zaměstnat přes 100 talentovaných softwarových vývojářů.

Brněnská pobočka by se tak měla stát jedním z nejvýznamnějších center NetSuite na světě. Například v celé Severní Americe firma zaměstnává rovněž 100 lidí a celosvětově jich má okolo tisícovky. Brnu je tedy přikládán veliký globální význam. Kromě moravského největšího města má firma pobočky třeba v Tokyu, Sydney, Hong Kongu, Torontu, Denveru, Manile, Londýně, New Yorku či Singapuru. Hlavní sídlo je v San Mateu v Kalifornii.

Dobré vysoké školy a mnoho talentů

Podle slov zástupců NetSuite si firma Brno vybrala z několika hlavních důvodů. Koncentrují se zde talentovaní vývojáři, na což mimo jiné poukazují ony pobočky mnoha IT firem. Společnost zde rovněž může navázat spolupráci s univerzitami, čímž si je možné zajistit dostatek chytrých hlav do budoucna. Brno má dle vyjádření NetSuite také výbornou infrastrukturu pro byznys, zástupci města podporují podnikatelský rozvoj a vytváří dobré podmínky pro usazení a v neposlední řadě se má půlmilionové město stát jakýmsi hubem pro expanzi do východní Evropy.

Brněnské vývojové centrum se bude soustředit na vývoj cloudových ERP systémů pro globální trh, což potvrzuje globální význam pobočky. Kanceláře jsou prozatím umístěny v Jihomoravském inovačním centru (JIC) při VUT a vedením je pověřen viceprezident vývoje Zain Nemazie. NetSuite doposud v České republice mělo pouze 2 zaměstnance a zhruba 40 zákazníků.

5512_big.jpg
Jihomoravské inovační centrum v Brně přivítá NetSuite a 100 nových lidí.

Firma si je vědoma, že v Brně už funguje mnoho softwarových společností, které mají zájem o zkušené a schopné zaměstnance. Podle interních průzkumů je zde však stále dostatek odborníků a navíc mají zázemí do budoucna vytvářet právě prestižní vysoké školy. NetSuite kromě toho spouští náborový systém, oslovuje lidi například billboardy na tramvajích či skrze personální agentury.

Balík akcií pro prvních 20 zaměstnanců

Prvních 20 zaměstnanců, kteří by měli být přijati ještě do konce tohoto roku, se navíc může těšit na balík akcií společnosti s velice zajímavou cenou. NetSuite se stal veřejně obchodovatelnou společností koncem roku 2007, když vypustil akcie na newyorskou burzu. I když za poslední dva roky firma díky cloud computingu narostla o 80 %, původní hodnotu akcií okolo 40 dolarů už se jí dotahovat nedaří a nyní se jedna akcie obchoduje za necelých 22 dolarů.

NetSuite po nových zaměstnancích požaduje například znalost C++, Javy, SQL, internetových prohlížečů a sítí. Zájemci o práci mohou navštívit stránku netsuite.com/czechcareers.

Mezi partnery NetSuite patří například Apple, IBM, Google, HP, FedEx, PayPal či Amazon. Firma přímo nesoupeří s ERP systémy od SAPu a Oracle, ale zaměřuje se primárně na SMB sektor. Současný šéf Oraclu Larry Ellison přitom NetSuite v roce 1998 spoluzakládal.

Brnu je stále více přikládán význam v oblasti softwarového a technologického vývoje. Pobočka Red Hatu například nedávno oznámila, že hodlá přijmout dalších 100 zaměstnanců, stále více expanduje také IBM a další. Technologický segment hodně pomáhá rozvoji regionu a láká do Brna pracující cizince.

Diskuze (5) Další článek: Lenovo ThinkPad Edge: levná jedenáctka s Intelem i AMD

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,