Další pirátské organizace v Číně to mají za sebou

Několikaletá spolupráce FBI, čínské policie a čínského úřadu pro veřejnou bezpečnost zaměřená na odhalování šíření nelegálního softwaru v Číně přinesla další úspěch. Byly zadrženy dvě organizované skupiny lidí zodpovědných za nelegální tvorbu a distribuci nelegálního softwaru za částku převyšující dvě miliardy amerických dolarů. Celkem bylo zatčeno 25 lidí a zabaven nelegální software za 500 milionů dolarů.

Většinu ze zabaveného softwaru tvořily kopie programů od společnosti Microsoft, proto se k celé záležitosti vyjádřil i její zástupce Brad Smith. Tento případ se podle něj stává milníkem v boji proti softwarovému pirátství – je to ukázkový případ, kdy vláda, organizace umožňující vymahatelnost práva i soukromé organizace spolupracují na odhalení organizací angažovaných v softwarovém pirátství.

FBI se domnívá, že většina tohoto softwaru (až 70 %) byla distribuována uživatelům do Spojených států, zbytek pak do Kanady, Velké Británie, Austrálie a Japonska. Ještě připomeňme, že Čína je podle Business Software Alliance (BSA) zemí s největším poměrem nelegálních kopií softwaru. Nelegální software zde tvoří okolo 82 procent veškerého programového vybavení.

Zdroj: DailyTech

Diskuze (8) Další článek: Útoky na hesla podomácku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,