Čína začala cenzurovat internet ve velkém

Diskuze čtenářů k článku

03. 06. 2009 21:35

vlad se nam tu vystridalo mraky a na tom ze je demokracie uz toho moc nezmeni. Takze zustavam klidny. Vetsi obavy mam prave z EU, protoze ted to vypada ze prave odtamtud o nejake ty svobody mozna prijdeme, samozrejme pouze pokud budou chtit a to dost mozna budou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 19:49

No já nevím, ale co se děje dnes nemá daleko k Číňanům. Včera v 1. vydání MFD byl předvolební průzkum Medianu, že ČSSD propadá a Suverenitě rostou preference. Ve druhém vydání byl článek stažen a místo něj vyšlo: "Paroubková: chtěli mi lynčovat i psa!" A článek o mizerných preferencích ČSSD zmizel i ze serveru www.idnes.cz, zato pejsek Paroubkové tam je. Chápu, že to není ve stejné míře jako v Číně, ale smrdí mi to podobně!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 15:01

Udelal jsem takovej mensi test cinskejch cenzoru a zatim se nic moc nedeje. Asi budu muset krapet pritvrdit http://vykook.eu/...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:34

Opět se zde nadává na Paroubka (taky ho nesnáším, nicméně tyto ubohé žvásty mě vadí), ale že by si z vás pubescentů někdo jenom povzdechnul nad tím, že Ivanek Langrů sloučil ministerstvo vnitra a ministerstvo infomatiky, to ne. Podobný krok nemá v historii Evropy obdoby s vyjímkou sloučení ministertstva vnitřní bezpečnosti a ministerstva informací Heramnem Goringem ve fašistickém Německu. ................... Ale u nás hazej vajíčka po ubožákovi, kterej se jednou stejně zničí sám. Kocourkov.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  03. 06. 2009 12:40

Pane řídící, vy jste ale hlava ...... tupá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:13

"carvere" - souhalsim s Vama, bohuzel lide typu "pgotze", kteri nemaji na to polozit nejaky vecny argument, kteri se zmuzou pouze na nicotnou nadavaku, to stejne nepochopi. Proto vzdy, po kazdem odbobi, kdyz mene bystri lide typu "pgotze" dovoli nastup totalitniho systemu, musi prijit zase mensina - hrst hrdinu, kteri polozi za tyhle lidi svuj zivot, aby dav mel zase na chvili svobodu, o kterou se zase casem necha ozebracit - treba vymenou za produkty blahobytu nebo pseudobezpecnosti .... kolobeh zivota. Inteligentich je vzdycky mene, diky bohu za to, ze vubec nejaci jsou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:52

A ministerstvo informatiky bylo co? Jenom trafika pro Mlynáře. Takže jeho zrušení a převedení zbytkové agendy bylo nejrozumnější řešení. Langr provedl mnohem větší sv1ňárny než zrušení MI.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 13:04

carver tam možná pracoval XD proto se tak čertí

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 13:45

Jak říkám, pubescentní nadospělí hlupáci :) Rada: vyražte za hranice týhle díry a trochu si rozšiřte obzory. Určitě vám to prospěje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:17

>> sloučil ministerstvo vnitra a ministerstvo infomatiky, to ne. Podobný krok nemá v historii Evropy obdoby ...

Můžu se jenom zeptat, k čemu bylo to zbytečné ministerstvo informatiky ? Kde jinde v Evropě podobné ministerstvo mají ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:59

tam nejde o ministertvo informatiky jako takove, ale spis o to, jak tajne sluzby zastresili kontrolu nad statni komunikacni siti.

Samozrejme, ze to ani jinak byt nemuze, protoze kdo ovlada informace, ovlada stado, jen me prekvapuje jak malo lidi si to vubec dovede predstavit a uvedomit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
snake  |  04. 06. 2009 05:34

Ne že bych měl Langera rád, ale to sloučení, ač jsem s ním sám také nesouhlasil, bych nepřeceňoval. Ono to ministerstvo bylo tak jako tak bezzubé, sám jeho likvidaci nepovažuji za tragédii. důležitý není úřad, ale jak se kdo o informatiku snaží. A snahy typu Indoš či multimilionovou dotaci bulváru, ať nechodíme nikam extra daleko, bych tu raději už neviděl. Takže žádná škoda. Akademická sféra i volný trh udělalo pro inet mnohem víc...

P.S. Možná jsem paranoik, ale nedomnívám se, že se Paroubek zničí sám. Pokud nejde tedy o zničení typu toho u Hitlera. Ten se sice také nakonec zničil sám, ale mezitím stačil utopit půlku světa v krvi. To se sice Jirkovi určitě nepodaří, ale nerad bych platil cenu za jeho sebezničení byť i jen o dva až tři řády nižší. S výjimkou Standy mne nenapadá nebezpečnější persóna než je Jiří. Chválabohu, že se Standu podařilo odstavit tak bezbolestně, teď ještě kdyby se socani dokázali zbavit dvojice Paroubek/Rath. A ať šiju do obou táborů, neméně skvělé by bylo, kdyby se z Hradu odstěhoval prokomoušský Vašek (nic proti jeho klimatickým excesům, ale jeho aktuální proruskou orientaci neberu na lehkou váhu). Lidovci se svého augiášovského čuněte již zbavit dokázali, tak ať se kruci vzpamatují i ostatní politické strany!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 06. 2009 09:19

Carvere,

ministerstvo informatiky v podstatě nic nedělalo. Kdyby proaktivně podporovalo internet, šíření informací, podporovalo svobodu v nejširším smyslu toho slova, pak by bylo takové sloučení nepřijatelné.

Vzhledem k tomu, že MI nic takového nedělalo a spíš dublovalo práci ministerstva školství a částečně i vnitra, bylo takové sloučení na ráně. Zavádění např. datových schránek je přesně dokonalý příklad toho, kde to byla víc činnost MV než MI.

Kdyby MI mělo dostatečný rozpočet, mělo by existovat samostatně. Dokud na něj peníze nikdo nedá, je lepší (lepší = hospodárnější) rozdělit to do ostatních resortů a na kvalitě se to neprojeví.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:22

Buďme rádi, že máme svobodnou zemi, která dovoluje psát co si přejeme, jak si přejeme a chodit na stránky, na které si přejeme (ikdyž jisté snahy už tu byly, že ano?). Jedinou možností, jak si v této zemi svobodu udržet, je jít k volbám a volit proti KSČ.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 13:27

Zkus si nekde verejne psat, ze holocaust neexistoval a uvidis tu svobodu (ke ktere mimochodem patri i pravo rikat blbosti a veci, co se drtive vetsine lidi nelibi).

Jinakto ze tu mame (byt ne uplnou) svobodu slova z nas jeste zdaleka nedela svobodnou zemi. Svoboda celkove spociva v tom, ze mi stat temer nezasahuje do zivota a nechce ode me 50% dane.

Nemam KSCM rad, ale jako vetsi nebezpeci bych videl spis socany (predevsim kvuli jejich nekriticke servilnosti vuci EU).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
snake  |  04. 06. 2009 04:55

Hmm, mám pocit, že popírání holokaustu u nás trestné není. U nás je trestné podněcování blabla, čili aktivní rasismus, nacismus, apod., a to popírání holokaustu IMO samo o sobě není.

Technicky vzato pokud budu jen říkat své názory, ať už jsou jakékoli (včetně rasistických/nacistických), jsem opravdu chráněn Ústavou, potíž to začne být až když ty své názory začnu nějak propagovat. Případný soudce pak bude muset dost zvažovat, co je v daném případě důležitější, viz kauzy kolem Vaříme s konopím (nebo jak přesně se ta knížka jmenovala), či Zítkovo vydání v podstatě originální verze Mein Kampf.

Z hlediska svobody vyjadřování je na tom jen velmi málo zemí lépe než my. V tomhle máme svobody víc než dost, pokulháváme ale holt v jiných oblastech.

P.S. Ani proti odvádění poloviny výdělku na daních nic nemám! Viz severské země, kde se odvádí ještě mnohem více, a jak jsou spokojení. Potíž není v tom, kolik se odvádí, ale jestli je to procento v souladu s tím, co člověk na oplátku dostane. Za málo peněz prostě nemůže být hodně muziky, nemůžeme platit nulové daně a mít nějaké silnice, bezplatné zdravotnictví, hasiče, školství, důchody, atd... To všechno holt nějaké prachy stojí... A že komerční alternativa není u veřejných statků levnější (pokud je vůbec možná), ukazuje nejen teorie, ale i praxe, stačí se podívat k Amíkům. Jako že jim spoustu věcí závidím, a líbilo se mi tam mnohem víc než u nás, jejich systému zdravotnictví bych se určitě obloukem vyhnul (kvalita sice dobrá, ale cena nepřijatelná, naše je ještě nádherně efektivní v porovnání s tím jejich, jakkoli to může znít neuvěřitelně). Pravda, silnice či školství jim zas závidím o to více...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 06. 2009 12:35

Ohledne svobody slova na tom jsou lepe USA. Tam si muzete hailovat (mimochodem naprosto neskodna cinnost) nebo klidne protestovat v nacistickych uniformach. A to nejsem nejaky zastance USA.

Ohledne tech dani, tak si dovedu predstavit, ze se libi predevsim tem, kteri je nemusi platit. Zkuste se zeptat nekoho z tech zemi, kdo je v nejvyssim danovem pasmu. Ostatne, kdyby byli tak vsichni spokojeni z vysokych dani, tak dane mohou byt dobrovolne, coz zjevne nejsou.

A ano, jisteze muzeme platit nulove dane a mit silnice, zdravotnictvi (zadarmo asi ne, ale to nema zadna zeme na svete), skolstvi, duchody, hasice. Vsechny tyto veci mohou byt provozovany efektivneji a kvalitneji na soukrome bazi. Samozrejme nektere sluzby asi stat provozovat musi (minimalne armadu a z vetsi casti policii a justici), ale na to by stacilo tak 10% DPH (ne, opravdu nemyslim HDP).

Kdyz ja uz bych se nekam stehoval, tak nekam, kde je:

a) teplo po cely rok

b) more

c) velmi nizke dane a svobodna ekonomika

d) mimo EU a USA

e) zadne socialni pojisteni

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 06. 2009 12:40

"A že komerční alternativa není u veřejných statků levnější (pokud je vůbec možná), ukazuje nejen teorie, ale i praxe"

Ktere verejne statky mate namysli? Verejny statek je definovan tak, ze

a) plati u nej princip nevylucitelnosti ze spotreby (tedy nelze nekoho snadno vykazat z prijmu sluzeb) - typicky narodni obrana nebo nekodovane televizni vysilani

b) sluzba bude mit stale stejnou kvalitu bez ohledu na to, kolik lidi ji vyuziva (opet treba to televizni vysilani, kde je jedno, jestli to prijima 1000 nebo milion lidi)

Zdravotnictvi je typicky soukromy statek. Pacienta z cerpani lecby vyloucit lze a taktez kdyz bude prilis nemocnych, tak se na lidi nebude dostavat. V USA je zdravotnictvi drahe jen a jen proto, ze je preregulovane a navic tam 45% prostredku proteka pres stat. Nicmene i presto je to nejkvalitnejsi zdravotnictvi na svete,

Podobne mezi soukrome statky patri treba i skolstvi, dalnice apod.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 13:33

Ano, buďme rádi, že jsou tu všechny myslitelné mafie, od obchodu s bílým masem, po nabízení drog dětem, že jsou sice plné obchody luxusního zboží, které si ovšem rodina, která musí vyjít s pár tisíci měsíčně, stejně nemůže koupit, že je chodník pod oním obchodem poblitý a pochcaný a válí se na něm smradlavá indiviua, že kdejaký vrah má ochranu osobnosti, zatímco když ukradnete rohlík v sámošce, budete viset na nástěnce, včetně fotky a adresy, že se slušný člověk musí bát po setmění vystrčit nos, aby ho někdo neokradl, že máme bezzubou policii a soudy, že...dalo by se pokračovat donekonečna. Kdo si myslí, že má nějaké soukromí, hluboce se mýlí. Nebylo nikdy jednodušší, než dnes, kohokoli sledovat i kdy si utře zadek.

Takže já bych nad tím až tak nejásal. A teď se do mně můžete pustit, beztak tu je většina narozená po roce roce 89 a dobu předtím zná, jen ze žvástů, které do nich lili ve škole....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:15

Zatímco já zažil prázdné obchody, fronty na banány, jediné dva programy v televizi. Kolo Favorit, které nešlo sehnat, o lyžování v Alpách jsem si mohl jenom zdát. A sehnat před rokem 1989 počítač ? Jedině přes tetu z Francie v Tuzexu(jiní takové štěstí neměli). Můj schopný otec se zastavil v postupu na místě, protože dál potřeboval průkazku člena KSČ. Opravdu SKVĚLÁ doba to byla, před rokem 1989, pamatuji si na ni. Na druhé straně se měli všichni stejně blbě, teď jsou větší rozdíly.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:21

Oprava : Na druhou stranu se měli všichni stejně blbě, teď jsou větší rozdíly.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:52

Ja s tim souhlasim.

Kazdopadne ale je vzdy lepsi bojovat proti mocipanum v demokracii nez v totalite.

Ovsem otazkou je, zda ted mame demokracii. Vetsina lidi tady totiz ani nevi co to znamena. Vetsina lidi si pod pojmem demokracie predstavi hlavne svobodu slova, coz je pramala nahrada za onen pojem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 16:56

Já s tím nesouhlasím.

Díky svobodě slova se daleko víc ví o všem možném bordelu. V totalitě byl bordel také, ale muselo být o něm ticho. Všechno v totalitě pak vypadalo takové šťastnější. ;)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 06. 2009 09:12

Kravina.

Mocipáni - jeden z hanlivých výrazů, které odjakživa přiživovala levice. Levice je založená především na tom, že u širokých mas vyvolává zášť k úzké skupině úspěšných. Člověk může být úspěšný poctivě i nepoctivě. Levice na příkladech cíleně vzbuzuje dojem, že všichni úspěšní mají za svým úspěchem nějakou čertovinu. K přiživování těchto pocitů je pak zapotřebí zavádět slovat typu mocipán, tunelář, buržoust, kulak atp.

Nicméně, když už jste tedy ten boj proti mocipánům vytáhl, tak vězte, že takto to funguje od starověkého řecka, celou historii demokracie. Představitelé čehokoliv - ať je to stát, firma, hnutí, strana - jsou _vždy_ ctižádostiví jedinci (někdy s pokřiveným žebříčkem hodnot, kteratury, ale ctižádostivé). Právě tyto vlastnosti vždy dostanou do těchto pozic podobné typy lidí. Je utopie si myslet, že volbami se dostanou nahoru nějací výrazně kvalitnější lidé.

Demokracie je pak o tom, že široké masy mají možnost přímo nebo nepřímo ovlivňovat, kam jejich - chcete-li - mocipáni zemi vedou. Během jejich vedení baští, mlaskají, tloustnou. Demokracie Vám dává možnost ovlivnit tu ovlivnitelnou část. To, jestli se internet má cenuzovat. To, jestli podnikatelé, kteří dřou 14 hodin denně mají za svojí dřinu platit progresivní daň atd.

Tedy shrnuto: demokracie není o tom JAKÉ DOSTANETE MOŽNOSTI, ale o tom, JAKÉ PŘEKÁŽKY VÁM NESMĚJÍ BÝT KLADENY. Právě proto je svoboda slova jedním nejzákladnějším pilířem demokracie. Bez této svobody nic dalšího nemůže plnit demokratické poslání. Proto není vůbec zcestné demokracii s tímto ztotožňovat.

Bez svobody slova máte veškeré možnosti. Bez této svobody nezmůžete nic. Proto se v číně tak důsledně potlačuje. Boj s mocipány je jen technický detail, víceméně nepodstatný.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 06. 2009 10:14

Aha, další naivka, který si myslí že před rokem 89 žádné drogy, sex a násilí nebylo. Je ovšem fakt, že mafie byla tehdy snadno pojmenovatelná. Říkalo se jí KSČ.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:01

Jako nevím, co s tím všichni tak nadělají.. pokud vím, tak se v USA nic neblokuje, tak proč si nepořídit americkou VPN a udělat si šifrovaný tunel do USA... ani úřady, ani poskytovatel, nikdo neuvidí, nerozšifruje, co se kam posílá, uvidí jen nějaká šifrovaná data do ameriky na jeden konkrétní ne-nebezpečný server.

Např. StrongVPN

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:04

Třeba proto, že používání šifrování je nelegální, např. jako ve Francii?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:07

Tak tohle slyším poprvé, jak mi někdo může zakázat si něco šifrovat, mít soukromí. Nemůžu přece všechno posílat nešifrovaně už kvůli ochraně osobních údajů.. A v téhle věci si nejsem jistý, ale mám pocit, že nějaká mezinárodní směrnice, úmluva, něco říká, že každý má právo na soukromí. A tím šifrování je.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:10

Víš o tom, že se bavíme o komunistické Číně, zemi, která zavírá a popravuje opozici režimu?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:13

Protoze kdyz chces neco skryvat, tak mas co skryvat. Kdyz mas co skryvat, tak si nebezpecny terorista.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 12:15

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:55

Pane boze, ozval se mlady komunista. Cim jsou tvoji rodice? Gestapaci?

To musim byt hned kriminalnik, abych touzil po trose soukromi???

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 15:17

zádný mladý komunista, ten člověk píše o Číně. Stačí si přečíst vlákno.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:50

A přesto je ve Francii zákon, který zakazuje používat 128-bitové klíče a vyšší. V Uk zase musíte privátní klíč či heslo vydat příslušným orgánům a jeho nevydání je trestný čin (tj. nikoliv přestupek).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
snake  |  04. 06. 2009 04:25

Mno, tak pokud je to na pevno 128 bitů, nevidím v tom zas tak šílený problém, ač je to jistě byrokratická buzerace. 112 bitů symetrické šifry zatím prostě nikdo rozlousknout nedokáže, a stejně tak ani 96. S nemalými náklady se dá lousknout DES, který má 56 bitů, a za ještě tak v rozumném čase i když s nerozumnými náklady lousknutelnou lze považovat šifru s klíčem o délce 64 bitů.

Ona je každá desítka bitů o 3 řády obtížnější, exponenciální nárůst složitosti je holt svinstvo. 56 bitů jako např. u toho DESu znamená 72 biliard možností, a pokud je šifra dobře udělaná, trvá to v průměru polovinu prostoru, než se zprávu podaří rozlousknout hrubou silou. čili nějakých 36 biliard, 36x10^15 možností.

96 bitů je o 40 bitů více, tedy o 12 řádů silnější. I kdyby se použily všechny počítače na světě a nedělaly nic jiného, bude to při současném výpočetním výkonu, co je k dispozici, trvat déle, než je délka lidského života.

U toho DESu lze počítat s rokem při výkonu miliardy prozkoušených klíčů za vteřinu. Miliarda za vteřinu krát 100.000 vteřin denně krát 360 dnů dává právě těch 36 biliard. A mašina, co umí otestovat miliardu klíčů za vteřinu, to už je hodně silný mnohaprocesorový server, nebo cluster. Protože dnešní CPU sice zvládnou mnoho miliard instrukcí za vteřinu, jenže vyzkoušení jednoho klíče se bez debaty nestihne za jednotky či desítky instrukcí. A hodně bych se divil, kdyby se to dalo stihnout aspoň za stovky...

A 112 bitů? Na něco takového si počkáme i když započítáme vliv nárůstu výkonnosti Mooreovým zákonem.

P.S. Jen by mne fakt zajímalo, jak mají ošetřenu veřejnou kryptografii, protože "není bit jako bit", a 128 bitů asymetrického klíče je pro veřejnou kryptografii směšná délka, prolomitelná v řádu několika málo dnů i na běžném compu, na silnějších spíš hodin...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 14:13

no napriklad vo Francuzsku alebo Velkej Britanii by si s podobnym zartikom neuspel, tam si s takymi umluvami vytieraju svoje zadnice

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:09

Ty jseš dobrej humorista :) Vyřešíme problém nesvobody v číně tím, že jejich půlmiliardový traffic přesměrujeme na nějaký VPN server v USA. To je na nobelovku čoveče!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:15

Ale prdlajs, kdo se tu bavil o veškerém trafficu.

Neblokují přece všechno.

VPN ti stačí na blokované věci.

A vůbec.. to není o tom, že teď by všichni začali používat VPN, ne každý to potřebuje a třeba ve firmách by to třeba ani nešlo, kvůli něčemu... třeba politice firmy, to je jedno.. a taky povolení takového youtube je pro firmy nežádoucí, zaměstnance to jen zdržuje od práce :D

Ale jde o to, že kdo by to chtěl využívat, tak si to zaplatí a jede.

Ano, zvýšil by se tím o dost traffic, ale nebylo by to nárazové a jsou tam i rezervy, ne?

A taky by se tím "odčerpávaly" prašule z číny :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:22

No dejme tomu, ale chce to tlačit na nějaké systémovější řešení... Sere mě např. Google se svým sloganem "We make no evil" nebo tak nějak, který se velmi pružně přizpůsobuje požadavkům čínské vlády.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:30

Je videt, ze jsi asi jeste mlady a nezazil jsi, jak funguji totalitni rezimy.

Je to stejny napad jako za Husakova rezimu radit disidentum: "kdyz vam cenzuruji domaci tisk, objednejte si svobodne noviny ze zapadniho Nemecka, ne?"

Uvedom si, ze pokud by se nekdo pripojoval na verejne znamou VPN v USA, tak:

1) jeji ip adresa pujde na banlist

2) ten kdo to zkusil pujde na dozivoti za podvraceni statu, velezradu (je preci spion, kdyz posila sifrovana data do USA)

3) nakonec pro jistotu stejne zakazou vsechny VPN do zahranici (krome par proverenych a povolenych)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 12:33

Pokud vím, tak takovéto spojení GCF odpojuje automaticky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 11:22

necenzurovala ve velkém? No ale volte Paroubka a dočkáte se taky...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:02

Nejen jeho. POdívejte se na snahy Francie a UK o ovládnutí přístupu k internetu a jeho cenzurovani.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 13:14

Este ze je tu aspon nadej , ceska piratska strana.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 14:25

Doporucuji podivat se napriklad na hlasovani nekterych stran v europarlamentu kdyz se schvaloval telekomunikacni balicek a souvisejici. Mozna budete prekvapen.

Je na miste vzit v potaz, ze to, aby vam nekdo napriklad selektivne zablokoval nektere stranky nebo sluzby (rekneme treba rapidshare, torrent, dc sit a jine) je naprosto v duchu svobodneho trhu, pokud napriklad vas ISP se takto dohodne za nejakou odmenu s jakoukoli nahravaci ci ochrannou autorskou spoledcnosti.

Takoveto snahy tu byli, ti kterych se to tyka dobre vedi ze jsou (v CR) a pravedpodobne i budou. Je dobre si uvedomit, ze tato "svoboda" firem (sluzbu kterou poskytuji mohou upravovat dle vlastni libosti, cili selektivne blokovat, cenzurovat, atd...) je protichudna "svobode" zakazniku (Vas, ze budete moct "svobodne" jit na jakoukoli stranku a vyuzit jakoukoli sluzbu v ramci internetu, aniz by o tom nekdo misto Vas rozhodoval).

Ktera z techto dvou svobod je pro Vas cennejsi, nebo pripadne jak by mely koexistovat, to je otazka osobnich preferenci kazdeho, a napriklad toto je otazka kterou si mate klast pokud chcete jit volit. Cilem voleb neni, aby vyhral Topolanek nebo Paroubek na zaklade Vasich hlasu (kdyby uz jen proto, ze ani jeden z techto panu do zminovanych voleb nekandiduje), ale prave vyjadreni nazoru napriklad na otazky jako je ta vys a rozhodovani podle nich. Pokud touzite po duelu dvou drsnaku, kupte si radeji listky na box, pokud vam to prijde prilis buranske, pak doporucuji sachy, kulecnik, nebo ping-pong.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 19:53

Hezky napsáno, ale kde můžu zjistit kdo jak hlasoval?

Čeho se bojim je LS, protože pak už nebude pro Francii, UK, Španělsko, atd... prosadit podobný zákazy v celoevropskym měřítku.

Další co nás může ohrozit je když Paroubek na podzim vyhraje volby a bude se chtít "pomstít" komunitě na facebooku za trapný, ač zasloužený útoky a zaštítí to třeba tim, že chrání autorský práva. Mno vyberte si

Uvidíme co přinese pirátská strana, ale trochu se bojim, že se stoho nakonec vyvrbí trochu fanatici ale snad se pletu...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
05. 06. 2009 16:42
04. 06. 2009 09:24

Však tam je to taky samý komunista...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:09

První co zablokuje bude Facebook aby po něm nikdo neházel vajíčka :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2009 12:36

Tyhle snahy jdou napric politickym spektrem a clovek se kolikrat az divi, kdo pro co zveda ruce. Napr pri hlasovani v europarlamentu, kdy se prijimal dodatek zabranujici odpojeni uzivatele od Internetu bez soudu, to dost podrzeli komunisti...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 06. 2009 11:15

tech činanu mi je trochu lito

to musi bejt des tam zit

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor