Betatesteři získali nový build Windows 10 a začínají si stěžovat na nedostatek novinek

Microsoft konečně zrychlil vydávání zkušebních verzí Windows 10 a po testovacím buildu 11099 z minulého týdne vypustil do oběhu další sestavení s pořadovým číslem 11102.

275574942
Nový testovací build už čeká ve Windows Update

jelikož je mezi oběma verzemi už na první pohled jen velmi malý rozdíl, dalo se očekávat, že verze 11102 nepřinese žádné novinky, což podtrhl i blogový zápisek od Microsoftu, podle kterého má být hlavní novinkou Edge, který má u navigačních tlačítek vpřed a zpět nově kontextovou nabídku s historií posledních stránek. To je skutečně málo na to, aby člověk absolvoval zdlouhavý instalační proces celých Windows, který i na rychlé jednotce SSD pár minut přeci jen zabere.

645728958
Toto má být hlavní novinka celého buildu – alespoň podle oficiálního blogu. Historie v kontextové nabídce navigačních tlačítek prohlížeče Edge.

Přestože je program Windows Insider zcela dobrovolný a Microsoft již na sklonku minulého roku připomněl, že sice vydávání testovacích buildů zrychlí, ale ponese to sebou tím pádem více chyb a méně novinek, komunita si přeci jen dělá na sociálních sítích z Microsoftu legraci a konstatuje, že jedinou novinkou buildu 11102 je ve skutečnosti zase o něco delší seznam chyb.

Proti tomu se nakonec ohranil i šéf programu betatesterů Gabriel Aul, který na jeden podobný uštěpačný tweet odpověděl, že nové sestavení ve skutečnosti obsahuje více než 1 200 změn. Možná by tedy pro příště stálo za to, aby se inženýři z Redmondu příště v blogu rozepsali trošku více o skutečných novinkách, ačkoliv je betatesteři na první pohled vůbec nevidí, protože se jedná o změny v jádře OneCore. Jistě by je to potěšilo více než kosmetická drobnost v prohlížeči.

 

Rychlejší testování Windows Redstone

Zatímco starší Windows Microsoft veřejně testoval skrze několik speciálních verzí Preview (raná Developer Preview, stabilnější Consumer Preview aj.), s oznámením vývoje Windows 10 před dvěma lety nabídl testování, které doposud nebylo v Redmondu zvykem.

Zájemci si nainstalovali základní testovací verzi a tu poté Microsoft průběžně upgradoval skrze službu Windows Update. Od podzimu 2014 do léta 2015 jsme se tímto způsobem dočkali více než deseti betaverzí Windows 10, což bylo dříve nevídané.

156397739
Nové sestavení se nejprve testuje uvnitř Microsoftu. K veřejnosti se dostává to ověřené buď v rychlejším aktualizačním kanálu (Fast Ring), anebo později jako stabilnější pomalá verze (Slow Ring). Záleží na betatesterovi, který aktualizační kanál si v konfiguraci Windows Update nakonec vybere.

Na sklonku loňského roku Microsoft prohlásil, že v rámci testování velkého letního upgradu Desítek s kódovým označením Windows Redstone testování ještě zrychlí a do rychlého aktualizačního kanálu bude nová sestavení vypouštět více často. betatesteři se tedy dostanou k čerstvým Windows 10 jen o pár dnů později než interní zaměstnanci Microsoftu.

743182284
Konfigurace pomalého a rychlého aktualizačního kanálu ve Windows Insider

Slib se nyní proměnil v praxi a Microsoft aktuálně snížil prodlevu mezi dvěma vydanými veřejnými buildy na pouhý týden. Šéf programu betatesterů Gabriel Aul má přitom podle svých slov jen o čtyři verze novější build než široká komunita.

A co vlastně přinese samotný letní Redstone? Především lepší propojení s mobilem. O dalších novinkách se zatím jen spekuluje.

 
Diskuze (58) Další článek: Netflix to s blokováním proxy a VPN myslí vážně, odpojil první Australany

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,