Obnovovací frekvence u plasma TV

Premyslim o koupi teto plasmy PANASONIC TH-50PX700E, a zarazil me udaj o frekvenci 100Hz. Mel jsem za to, ze u LCD a plasmy frekvence z principu nehraje zadnou roli. Vite o tom nekdo vice? Predem diky.

Odpovědi na otázku

řekl bych, že to bude stejný jako u lcd tv - při určitých pohybech je obraz rozmazanej - třeba když běži titulky tak jsou dost blbě čitelný... tak se to řeší 100Hz frekvencí... ale možná se pletu...

čau, nejsoem odborník, nicméně mám doma : TH-42PX70EA a tam je to následovně,u TV si můžeš vybrat volbu buď 50 nebo 100 Hz, některé mají snad? i 60 Hz. Jedná se o vylepšení obrazu např. při sportovních utkáních nebo tam kde je signál méně kvalitní, takhle nějak to mám napsané i v manuálu. Pokud by jsi potřeboval doplnit radu, budu odpoledne na 243-285-975, tak si event. napiš, poslal bych ti to přesně z manuálu...

Televizní signál má 50 snímků za vteřinu u systému PAL respektive 60 snímků při NTSC. Pokud je obnovovací kmitočet 100Hz, buď se každý snímek opakuje dvakrát, nebo se systém pokouší interpolovat a dopočítat.

Plasma nezobrazuje obraz vami popisovanym zpusobem. To je princip CRT. Plazma v zavislosti na jasu obrazu, zobrazuje jeden snimek pomoci napr.: 6-13 dilcich (neni to presne) snimku. Jelikoz plazma zobrazuje vzdycky progresivne, tzn. nelze vykreslovat zvlast liche a sude radky, tak pokud se do ni pusti prokladany signal, tak se nejdriv z licheho a sudeho snimku slozi cely snimek (pomoci deinterlace), ktery se pak vykresluje. A tento neprokladany jeden snimek (celkem jich tedy ma pro PAL 25 za sekundu) se zobrazuje pomoci vyse popsanych dilcich snimku. Takze pocitani, kolik ma plazma obnovovaci frekvenci je nesmysl. Prepinani mezi 50Hz modem a 100Hz modem je proste pojemnovany takhle, protoze tomu zakaznici rozumeji. V 50Hz modu se budou lepe vykreslovat pohyblive sceny, ale obraz lehce blika pri jasnych scenach, kdezto ve 100Hz modu je obraz stabilni, ale s rozmazanymi pohyby a jasnejsi bilou. U 50Hz modu se pouzije polovicka snimku, ktere se vykresli (ale ne 50). Ty snimky, co se vykresluji navic pri 100Hz modu budou prave dopocitavany TV a proto ta ztrata detailu. Tak a ted jsem spekulantum nad prepocitavanim prilozil polinko do ohne. To prece kazdej vi, ze prepocitavani je spatny :)))