» Poradna » Ostatní

Spolupráce při tvorbě bootovací USB-flash možná? Děkuji

Teď jsem si pár dní "hrál" s přípravou bootovací USB-flashky, a byl jsem úspěšný. Napadlo mě, otestovat v tomto procesu i jiné typy flashek, od čehož si slibuji rozšíření působnosti právě na jiné typy a celkové prověření funkčnosti. Našel by se někdo, kdo by níže popsaný proces prověřil právě na jiných typech flashek, než jsem to udělal já? Zdroje informací z netu, hlavně ze stránek "www.eee ...", z chatů, ze zkušenosti - prostě jsem ten postup pouze zkráceně popsal, ale zato velmi důkladně prověřil.

Vytvoření boot-média USB-flash s instalačními prostředky WXP-SP2.

1. Budete potřebovat složky bootsect , PeToUSB_3.0.0.7 a usb_prep8, které
stáhnete bez problémů z netu (www.eee-pc.sk ...
www.eee-pc.sk ... a poslední je zde na
www.eee-pc.sk ...
Všechny je umístěte do předem připravené složky se jménem např. Boot_USB.
2. Soubor „PeToUSB.exe“ ze složky PeToUSB_3.0.0.7 zkopírujte do složky
usb_prep8.
3. Dále si poznačte “písmenko“ USB-flash, mechaniky CD nebo DVD, ve které
je umístěno instalační médium s OS WXP (s SP2, a velmi se vyplatí, pokud už
je pomocí nLite vypreparované tak, že obsahuje SATA drivery) a ujistěte se, že
máte také volné „písmenko „t““ pro virtuální Temp Drive, do kterého bude
předpřipraven obsah pro instalační USB-flash.
4. Ze složky usb_prep8 spusťte soubor „usb_prep8.cmd“ a pokračujte stiskem
libovolné klávesy, jak je požadováno. Spustí se program PeToUSB, v jehož okně
si pouze prověřte, zda se další operace budou týkat přesně té USB-flash, kterou jste
vyčlenili jako médium pro instalační prostředky. Klidně, pokud není, zaškrtněte
„Quick Format“, pokračujte klikem na Start a čekejte, až se USB-flash naformátuje.
5. Spusťte příkazovou řádku (pomocí „cmd“ přes Start a Spustit) a pomocí příkazu
„cd“ se musíte!! dostat do složky, kde je soubor „BootSect.exe“, který spustíte
s parametry „/nt52“ a „označení“:, kde „označení“ je „písmenko“ vaší USB-flash.
Nezapomenout na „:“ (parametry pochopitelně bez uvozovek Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

blahopřeji

Díky

Dal jsem odkaz do fora, do vlákna instalace eee.

Hledaj jsem pod "insta...." a nenalezl. Podívám se později.

forum.zive.cz ...

Díky za umístění tvého linku, je to teď zajímavě "zacyklené". Jinak dost detailně jsem to prostudoval (v prvé řadě jde o jiný způsob vytvoření boot-flash vedoucí vlastně, viz např. "fdisk" apod, až do starého poctivého DOSu). Já jsem se ve svém příspěvku nezabýval vlastní instalací na NB či PC, které postrádají CD (DVD) mechaniky, nemají externí Floppy, a tedy mají problémy s běžnou instalací, protože ta instalace z USB -flash je opravdu rychlá, bezproblémová a skoro primitivní (pouze je potřeba poprvé klepnout na "druhý" řádek!! a pak, po Restartu, teprve na "první" nabízející se řádek!! - oba se totiž při spuštění instalace nabízí takto vrcholně zajímavě. Ale každý, kdo umí minimum anglických slov, to okamžitě zjistí a pokud ne, tak si prostě mírně nabije "hubu" a po druhé to už spustí dobře a zapamatuje si to "na věky"). Spíše mě mírně rozčiluje, že se kvalifikovaně nemohu vyjádřit k SSD disku a EEE vůbec, protože o obojím vím, že existují a to je vše.

flaška pq1 2GB funguje vše jak má.
Jen v pasáži : Vraťte se do okna programu PeToUSB, kde stiskněte „1“ a posléze ---- chybí napsat že je potřeba zavřít okno , a až pak platí další postup.

Moc pěkně děkuju. Já jsem to psal víceméně zpaměti, a tak jsem opomněl něco, o čemž už vlastně vůbec nevím. Celý proces, jak jsi poznal, není vůbec několikaminutový a vlodila se chyba. Ještě jednou děkuji, a jakmile se dostanu opět k těmto a podobným zkouškám, dám větší pozor. A značku flashky s odkazem na zdroj zahrnu do opravené dokumentace. Díky.

zkoušel jsem právě pretec 8GB a i když vše proběhne Ok, tak se sní nepodaří nabootovat - zkoušel jsem i rozdělit na dvou gigovou partition, ale bohužel nic( minulý týden jsem zkoušel verbatim 4GB- a po zmenšení partition na 2 GB funguje OK.)

Máš představu, kde ten boot-proces skončí? Ale zkus to popsat přesně. Já mezitím jsem prověřil krásnou dámskou 4 GB s báječným designem (A-Data) a šlape. Díky za zájem.

přesněj řečeno ani bootovat nezačne a vyhodí hlášku -- disk error

zkoušel jsem to už po třetí a výsledek vždy stejný --- zkoušel jsem udělat boot disk přes soft od HP (z distety W98) a taky nenabootuje, ani program flashboot to nerozchodil - v různých nastaveních. Nevím už čím by to mohlo být, nebo jestli je to vlastnost flashky?ale to se mi nezdá.
nemáš proč děkovat za zájem - je to i v mém zájmu.

Bylo to napsáno přesně tak? Vypadá, že opravdu je kaput, možné to samozřejmě je. Je naprosto běžné možné, že nefungují "sektory" potřebné pro boot, zatímco ostatní (katalogy a prostá data) jsou OK

vypadá to tak. udělal jsem cca 20 bootovacích flašek(nemyslím jen tady ty winy), ale to je první se kterou si nevím rady.

Jako zajímavost přidávám, že při hledání návodu na Sata hiren's boot cd jsem našel diskuzi, že usb boot tohodle balíčku funguje dobře na usb do 512MB.

Můžete vyzkoušet si svůj USB flash disk, zda je bootovatelný či ne pomocí paměťové testovací nástroj nazývaný USBTest vytvořil PenDriveLinux. Just download, extract the files to your USB flash drive and run makeboot.bat. Stačí jen stáhnout, extrahovat soubory na USB flash disk a spusťte makeboot.bat. Configure your BIOS to boot up with the USB flash drive. Konfigurovat nastavení systému BIOS, aby bootoval s USB flash disk. If you see a white background with a USB connector picture and some text that says “The installed program can be used to check your system memory for problems…”, that means your USB flash drive is bootable and your system is capable of booting from a USB flash drive. Pokud narazíte na bílém pozadí s USB konektorem obrázek a nějaký text, který říká, "že nainstalovaný program může být použit k ověření vaší systémové paměti pro problémy ...", to znamená, že váš USB flash disk je bootovací a váš systém je schopen nabootování z USB flash disk.

rapidshare.com ...

2 muga. Mohl bys pastnout technické údaje té flashky. Mám na mysli, dejme tomu "výrobní označení, číslo serie - S/N" .... Prostě důkladnou identifikaci, pokud je na ní (občas jsou to docela "prťousové") vůbec něco nebo pokud máš, když vůbec máš, od ní nějaké doklady. Dík.