» Poradna » Počítačové sítě

Spam a faktura od Colist.eu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo nějaké zkušenosti s Rakouskou firmou Colist GmbH (www.colist.eu). Nám od této firmy přišel e-mail s tím, že jsme se registrovali do jejich katalogu. Nikdo ze zaměstnanců nás tam neregistroval, tudíž jsme to nebrali vážně - pofiderní katalog, pofiderní e-mail. Klasický spam. Pravděpodobně (nikdo není schopen říct) někdo v doručeném e-mailu kliknul na nějaký odkaz, který aktivoval náš účet na www.colist.eu. Měsíc poté nám přišla faktura za uhrazení prezentace našeho zápisu na rok 2009 - cca 3.000,- Kč. Dle smluvních podmínek byl zápis prvních 30 dní zdarma a během té doby se musí písemně podat žádost o vymazání z katalogu, jinak automaticky registrace přeskočí na placený zápis.
Registrace na jejich stránkách je pochybná, dost nepřesná a tudíž vytvořena jimi - automaticky z nějakých veřejně dostupných dat z našich stránek. Dá se považovat kliknutí na nějaký odkaz v e-mailové zprávě za uzavření smlouvy, na základě které jsme povinni jim tuto pochybně dlužnou částku zaplatit?
Chci se zeptat, jestli se někomu stalo to samé. Firma nyní vyžaduje platbu za formu reklamy, o kterou nikdo neměl zájem. Máte zkušenosti s něčím podobným?
Je lepší nezaplatit a soudit se (v případě prohry 3.000,- + 7% na úrocích + soudní výlohy + právní zástupce = celkem nemalá částka) nebo prostě zaplatit a vykašlat se na ně? V případě, že by po nás firma vymáhala soudně tento dluh, bude soud v ČR nebo Rakousku?
Díky za každý komentář, radu či zkušenost.

Odpovědi na otázku

Najlepsie je vykaslat sa na to, a zablokovat filtrom vsetky maily od nich. Bud si isty, ze sa s tebou sudit nebudu. Pokial nemate s nimi ziadnu pisomnu zmluvu, mozu si jedine tak trhnut nohou. Registrovanie kdesi na stranke este nie je ziaden dokaz uzavretej zmluvy. To by mohol potom kazdy takto "namocit" niekoho ineho...

Sice nemáme žádnou písemnou smlouvu, ale problém je v tom, že si nejsme jistí, jestli někdo kliknul na aktivační odkaz, který přišel na náš firemní e-mail. To se nedá považovat za nějaký druh uzavření smlouvy? V obchodním styku se za uzavření smlouvy dá považovat i ústní dohoda, nebo ne?

povazovat sa to mozno da, ale nie je mozne to dokazat (nonrepudiation). proste budes tvrdit, ze ty si tam neklikol a druha strana nema moznost dokazat opak...

ustna dohoda samozrejme existuje, ale toto by si na sude bez problemu obhajil. rakuske pravo je zalozene celkom silno na pisomnostiach, takze ak oni argumentuju tym, ze si klikol, tebe staci tvrdit, ze si nikdy nic nepodpisal. nenechaj sa zastrasit a ignoruj ich.

pripadne s tym chod do medii :)

lol to se tam někdo musel registrovat a vyplnit adresu, jinak by vám nemohla přijít faktura

Bez urazky, ale s titulem "ing" bych predpokladal, ze rozumite psanemu textu => adresu a dalsi detaily o firme si lehce zjistite na samotnych strankach firmy, pripadne v registru subjektu ;)

Na internetu může být "ing" každý...

Ano, ale jen s clovekem, ktery je opravnen uzavirat smlouvy. Kdyz neco podepise nebo odklikne uklizecka, tak smlouva neni uzavrena.

no to sice neni, ale divil byste se, jakou skodu dokaze napachat nezodpovedny zamestnanec, ktery na lejstro pripoji svuj podpis a k tomu placne razitko, ktere v kazde bezne kancelari lezi vedle na stole.

žádnou! Nedávno jsme řešili u nás ve firmě a soud razítko nebere vůbec v potaz, dokonce nám řekli, že takových razítek může mít kdokoliv už odpoledne, kolik bude chtít. Stačí si uvědomit, jak se v reklamkách objednávají - oficiální názor! A jen tak mimochodem: je nějaká zákonná povinnost vůbec razítko mít? Našel to někdo z vás v Zákoně o účetnictví? Není to jen takový post komoušský syndrom? Já ho na fakturách nepoužívám vůbec už 6 roků a mám za sebou dvě namátkovky bez ztráty kytičky. Tadá...

Pokud by argumentovali tím, že bylo kliknuto na aktivační odkaz, tak by měli dokázat, že na to kliknul někdo, kdo má právo za firmu jednat a uzavírat smlouvy. A tohleto těžko dokážou.

z pravneho hladiska nie je mozne vymoct nieco co nie je potrvrdene pisomnou formou. Zakon o uzatvarani pisomnou dohodou elektronickej forme bud musi niest digitalny cetifikat obydvoch stran alebo pisomnym vyrozumenim. cize nie je mozne na zaklade registracie a kliku na odkaz vymahat poplatok. musi byt dodana faktura a kceptovana druhou stranou.cize rada. netreba sa zapodievat lebo je tosystem zastrasovania a ta firma zaraba hlavne na zastrasovany nie pravne zdatnych a znalych ludi.

E-mail od nich - odpoved na dotaz, kdo to kdy a odkud registroval se stiznosti na to, ze jsme si zadne sluzby neobjednali:

Dobrý den,

bylo to zaregistrovano dne 1.12.2008 pod jmenem:

xxx

kazda nabidka co se tyce bezplatne registrace jsou vzdy vsude uvedeny presne body pod AGB (VOP). Kazdy kdo se v internetu registruje musi toto potvrdit, jinak nebude evidence provedena a pote dostane kazdy vse potvrzene mailem, ze registrace byla provedena den, cas a mail-adresa. Toto je kazdemu znamo kdo ma pristup na internet a da se i presne zjistit, na kterem pocitaci nebo firme toto bylo presne evidovano.

3. Doba platnosti smlouvy. Výpoved
3.1.
Doba platnosti smlouvy zacíná elektronickou registrací a je nejprve uzavrena na dobu 13 mesícu, první mesíc (30 dní) je zdarma, platí ale výslovne pouze pro standardní balícky. Smlouva se po prvním roce pokaždé prodlužuje o dalších 12 mesícu pokud není jedním ze smluvních partneru písemne (faxem nebo emailem na support@colist.eu ) vypovezena 2 mesíce pred uplynutím prvního roku, potom 2 mesíce pred uplynutím pul roku.

3.2.
Uživatel se musí behem prvního mesíce (30 dní) od uzavrení smlouvy písemne odhlásit (také faxem nebo emailem na support@colist.eu ) pokud tohoto online servisu nechce nadále využívat. Tento servis je od 31.dne elektronické registrace (uzavrení smlouvy) za poplatek. Teprve po potvrzení od firmy Colist je odhlášení právne úcinné se zpetnou platností. Tyto podmínky pro odhlášení však neplatí pro extra objednávky pres clenský úsek, jelikož se u nich jedná o služby, které byly provedeny na specifická prání zákazníka.

S pozdravem

Vas Colist Team

COllIST je jedna podvodnícka firma, ktorá funguje na nepozornosti klienta. Uz len to, že každym rokom čiastka pofidernej služby stúpa o 5% je na zmyslenie. V pripade inych firiem to byva naopak. Treba rozposlat info do medii, ze takato firma existuje a podvodnym sposobom pripravuje ludi o peniaze. Na slovensku uz tiez taka firma posobi a pocul som uz viacero nespokojnych ludi, co sa dalo nachytat. Firma bola zalozena za ucelom pachania podvodu a s podporou predaja nema nic spolocneho !!!!

Akurat dnes som dostal druhu fa s upomienkou ariadne ma to nahnevalo , lebo iba písomná zmluva je platná pre zmluvné strany . Rad by som sa spojil sniekym zo Slovenska ktorý má podobný problém . u mna to začalo 25.01.09 .
dnes som im odpísal že ak ešte pošlú jednu faktúru s upomienlou tak to postupujem na políciu.počkam uvidím .
Dotyčný sprostredkovateľ naSlovensku sa volá , Frantisek Stebanec ,nepoznáte ho niekto?
Ďiky za odpoveď

dobry den.
aj ja mam ten isty problem

dobry den chcela by som sa spytať ako Vam to dopadlo pretože práve dnes som dostala upomienku na ten isty problém lenže pod menom UPPS Ďakujem za odpoveď prípadne radu čo mám robiť Vlasta

Asi před měsícem jsem dostal opakovaně (asi 3x) mail z adresy aaanet.cz od firmy Sambi s.r.o., Gen. M. R. Štefánika 373/69, Stará Turá, IČ 44 191 596, kdy mi napasali:
"Dovolujeme si Vás upozornit, že je zapotřebí uhradit prezentační
poplatek za Váš firemní zápis s logem na portálu http://www.aaanet.cz,...
za rok 2009/2010. Tento poplatek uhraďte nejpozději do 7 dnů od
doručení této výzvy. Originál faktury Vám zašleme do 14-ti dní po
připsání platby na náš účet."
No, nechal jsem to bez povšimnutí, neboť o ničem nevím a počítač není napojen na žádnou síť. Nevíte někdo jak se zachovat, i když je to obdobné, jako popisovaný případ.

Jedinou adekvatni reakci je podle mne podani trestniho oznameni pro podvod na neznamou osobu. Tohle neni obchod, to je skutecne pekna habadura.

Mám s nimi tuto zkušenost:
• přišla faktura (odkaz mailem), kterou jsem ignoroval, jelikož jsem si prezentaci neobjednal
• další již byla upomínka na kterou jsem již reagoval a psal si s nějakou paní Milenou Hrabez. Její odpovědi na moje argumenty byly zkopírované texty z VOP. Na můj argument, že jsem prezentaci odhlásil (byla to pouze ta free a nepřinesla nic) a mám o odhlášení potvrzení od nich mi bylo napsáno, že potvrzení bylo odesláno omylem.
• argumentoval jsem tedy, že je to jejich omyl a ne můj a že jim nic platit nebudu. Pohrozila mi právním oddělením. Moje odpověď byla, že pokud mě nepřestanou obtěžovat, podám trestní oznámení na pokus podvodu a vydírání. Styl její komunikace vydírání byl.
• dostalo se mi odpovědi, že je jí to líto a že třeba ta prezentace nám něco přinese
• další mail byl opět upomínka, že jsme nezaplatili a tím poškozujeme naše dobré jméno a oni také musí platit svoje faktury včas. odpověděl jsem, ať si naše dobré jméno neberou do huby a že podávám trestní oznámení na jejich nekalé praktiky.
• nyní jsem dostal již mail s výhrůžkou soudem. Nereagoval jsem a platit jim nic v žádném případě nebudu.
V životě jsem u soudu nebyl, tak holt se tam jednou podívám a budu věřit ve spravedlnost.
• jsem zvědav co bude následovat až uplyne ten jejich "poslední" termín (už asi pátý).

ako to dopadlo ? mňa to čaká tiež firma upps je podvod pozor nato

ako si pochodil? ja som na tom ako ty

Odpovídám na zprávu ohledně UPPS. Též jsem se aktivně zaregisdtrobal 12.4.2014, po třech dnech jsem zjistil, že je to nějaká habaďůrtra, protože nám chodilo každý den 10 až 15 nesmyslných poptávek na ubytování po rozkliknutí nic. tak jsem to e-mailem odhlásil a začali nám chodit e-maili jako u Vás, zkopíroval jsem jim svou odhlášku z portálu a výˇantky z jejich podmínek, kde do 30 dnů je možno se odhlásit atd. stále si psali dokolas nesmysly že nám děkuji, ýe se úspěch dostaví atd.Napsal jsem jim, že nechceme, aby nás dále obtěžovali, že dle recenzí na netu má jejich jednání znaky podvodu a vadírání. a dávám podnět k trestnímu stíhání, protože zmetkovéakorát otravují, vyhrožují právníkem a posílajíé upomínky.

Doufám že brzy skončíte za mřížemi, a jestli mi od Vás ještě přijde jakýkoli spam, tak se o to osobně zasloužím i já , na tyto Vaše praktiky není nikdo zvědavý. Na to abych se účinně bránila mám čas, peníze, právníky, vůli a v neposlední řadě mám pravdu, není zde málo lidí, kteří mají vašich vyhrůžek tak akorát dost.

Pleskačová

dobry den, dna 1.7.2009 som zaslala formular na odhlasenie nasej spolocnosti z vasho systemu, kedze vo vasich obchodnych podmienkach uvadzate, ze v pripade ze uz nemame zaujem byt registrovany, mame pravo sa odhlasit, bez naroku na akekolvek poplatky. v nasledujucich dnoch ocakavam vas suhlas na odhlasenie registracie, ak sa tak nestane budeme nuteni riesit to inak.

Mám ten samý problém. Nestandardní postup - musíme se najít, kdo jsme takto byli podvedeni. Ivan

POZOR - Spam a faktura od Colist.eu

Dejte si na web tento odkaz .

Já ho mám na http://www.jobset.cz...

Tak tohle je taky slusny spam...

Taky jsem jeden z poškozených - dávám sem email na "iniciativu", která ma za cíl varovat před firmou colist.eu a dotáhnout vše až do televize.

Toto je jejich prohlášení - email rozesílaný lidem z colist.eu:

Vážená paní, Vážený pane,
pravděpodobně jste zaregistrován na www.colist.eu a tento mail Vás může informovat o neférovém jednání, kterého se můžete brzy dočkat!

Tento mail není určen těm, kteří se dobrovolně a vědomě zaregistrovali do placené služby na colist.eu !

Pokud se však domníváte, že jste se na colist.eu zaregistrovali zdarma v rámci testování, tak pro Vás máme velké překvapení: po 30 dnech se bez jakéhokoliv upozornění (respektive na základě souhlasu při registraci) se přesune Vaše testovací "prezentace zdarma" na placenou verzi a to v porovnání s obdobnou nabídkou na Internetu - poměrně nevýhodnou.

- Službu totiž můžete vypovědět pouze v době 30 dnů od registrace a to přes formulář, který Vám ovšem nevydá žádné potvrzení (!) a není ani psán v českém jazyce. (Další možnost výpovědi je faxem).
- Přechod na placenou prezentaci je skrytý v „pravidlech“, a to přestože se registrujete pouze na adrese pro testovacím rozhraní.
- Nabídka na registraci na colist.eu je hromadně rozesílána emailovou poštu a to i jako nevyžádaná pošta (spam).
- Služba, která se Vám po testování spustí zdarma je na celý rok a pokud ji nevypovíte 2 měsíce (!) pře ukončením, tak smlouva pokračuje další rok – a tak pořád dokola.
- Poplatky ze službu musíte převádět na účet mimo republiku!

A to vše za službu na webu, jehož návštěvnost Vaší vizitky není až tak velká (oproti obdobným nabídkám). Podle dosavadní zkušenosti (tří firem) - je návštěvnost jejich propagační vizitky takřka nulová.

Víme v dané chvíli přinejmenším o 3 firmách z ČR a dalších ze SR, které se cítí poškozeny právě tímto způsobem „objednání“ reklamy, kterou daná firma nechce.

Pokud jste na tom podobně jako tyto firmy, prosíme Vás o informaci zda:
jste za reklamu zaplatili, ale nechtěli jste Ukázat celý příspěvek

Vážení
Taky jsem naletěl respektive oni mě přesunuly z neplacené sekce do placené.Přišel mail,že se můžu zaregistrovat zdarma tak jsem i učinil po měsíci mě přišlo zaplatit 3 000,- Kč. Odpověděl jsem jim,že jsem si nic neobjednával a oni mě poslaly ujednání jak je tady již uvedeno,že jsem měl dát výpověď do 30-ti dnů,ale proč bych já dával výpověď,dkyž jsem žádnou smlouvu za úplatu neuzavřel.Klidně se s mimi budu soudit,protože mě uvedly v omyl.

Držím všem palce, jste v právu. Chápu ale, že je to nepříjemnost a ne každý má možnosti (hlavně osobní) se soudit. Na to tato "firma" spoléhá a doufá, že to radši zaplatíte, než se s nimi někde tahat. Ještě jednou: Držím palce a přeji pevné nervy.

Tady bych si nebyl tak jistý. Sám říkáte, že jste se tam registroval, což znamená, že jste nejspíš někde i odsouhlasil podmínky. Nedivil bych se, kdyby tam bylo někde malým písmem napsané, že po měsíci se služba stává placenou....
To by se pak mohl hádat prakticky každý, kdo si aktivuje např. nějaký balíček zdarma u našich skvělých mobilních operátorů. Ten je taky na určitou dobu zdarma, ale pokud si ho před uplynutím určené doby nedeaktivujete, tak vám ho začnou hned účtovat a vy s tím nic nenaděláte, protože to mají "někde" v podmínkách přece napsané, že si ho musíte deaktivovat...

On i ten postup mobilních opů také není úplně košer! K jejich cti ale dlužno dodat, že se za prvé nejedná o tak velké částky a za druhé vám to okamžitě, bez remcání a vytáček deaktivují. K praktikám katalogových podvodníků naopak bohužel patří zcela nechutné a neopodstatněné výpovědní podmínky.
IMO je toto ale úplně pohodový případ - nereagovat, neplatit, soudit se nebudou, nemají OPRAVDOVÝ důkaz, že jste něco odklikl, to by muselo být ELEKTRONICKY podepsané. Nějaké logy na jejich serveru opravdu nejsou důkaz, takových může vyrobit kdokoli a kdykoli třeba gigabajty.

Košer nekošer, ať se tyto firmy ohánějí jakými podmínkami chtějí, rozhodně jdou proti všem zásadám slušného podnikání a již z počtu "podvedených" je jasné, že jsou založeny za účelem podvodu a vydírání.

Jejda, jestli ten můj příspěvek vyzněl jako omlouvání mobilních opů nebo nedej bože katalogových podvodníků, tak musím říct, že takhle jsem to určitě nemyslel! Naopak s vámi plně souhlasím!

Ne, tak jsem to nesmyslel, to byl jen takový obecný povzdech
Myslím si že jediný kdo je může hájit, jsou samotní "podnikavci" ať už Colist nebo z jiných podobných vykutálných firem. Divím se že někdo zaplatí, kliknutí v nějakém mailu nelze ani náhodou považovat za závazek, takových kliknutí může zkušený odborník vygenerovat kvanta - tito podvodníčci sází na to, že se někdo zalekne a zaplatí. Už chci vidět, jak s tím uspějí u soudu...myslím že ani u české (někdy dost pochybné) justice nemají sebemenší šanci.

I s tímto naprosto souhlasím - jako jeden z poškozených (ne Colistem, ale EO Servisem) jsem prošel spousty diskusí a obhajující příspěvky pocházejí VŽDYCKY a POUZE od těch podvodníků, od nikoho jiného.

Dobrý den,

máte nějaké nové informace? Mě dnes došlo toto, mám jim to zaplatit?

Pokud do 6.4.2009 neobdrzíme zádnou platbu, jsme nuceni nezaplacenou cástku vymáhat soudne.
Pokud se upomínka protla s platbou, zádáme Vás, povazovat toto psaní za bezpredmetné.

no myslim ze by stacilo oslovit firmy uvedene na jejich strankach, patrne take nestali o takovouto presentaci

No podle Jaroslava Nováka, který ty firmy už oslovuje se většina z nich cítí být podvedena - takže asi to pro ně nic nového asi nebude, zjistit, že firma colist.eu je neseriózní...

Každopádně doufám, že se to dostane do TV - podvedených budou zřejmě stovky ...

Jsme taky z řady napálených, nebo spíš postižených. Zájem jsme neměli a nemáme ho ani při zaplacení. Do dnešního dne si emailujem s Teamem Collistu. Já žádám o kontakt, důkaz a podobně a místo toho mi jen chodí VOP a faktura. Přeposlal jsem jim i připravený dopis do Občanského Juda, který pošlu, když mě nevymažou, ale zase je VOP. Jak píše jeden z odpovídajících, je to založeno proti lidem málo znalých v paragrafech, zde jsem více než laik, a učím se pouze z pokut a zaplacených penále za svou neznalost. Většinou je dlužná částka jen zlomkem toho co nakonec zaplatíte. Bude-li se tento podvod medializovat, nebo se podnikat protikroky rád se připojím. Šotka Martin - fa SHOTTY - 736 481 481. shotty@shotty.cz

Dobrý den, mám podobnú skúsenosť.Doatala som ponuku inzerovať bezplatne na colist.eu po registrácii. Vôbec som nemala záujem o platenú registráciu lebo nemám firmu. Mám svoju súkromnú stránku čo je môj majetok a bez môjho súhlasu a kunzultácie použili fotky a údaje mojej stránky na internete, čo si vôbec neželám. Teraz chodia upomienky a faktúry za prezentáciu,ktorú si v žiadnom prípade na obchodnej stránke neželám

Mám tiež túto skúsenosť. V mojom prípade som si istý, že som nič neobjednával, no požadujú platbu. Právne to určite neobstojí, takže sa teším na súd. ( ten určite nebude). No zbieram od nich emaily a idem to dať ako podnet na trestné stíhanie. Páči sa mi, že je viac ľudí, ktorý si to nedajú za klobúk a chcú tento podvodný spôsob podnikania zastaviť. So mnou môžete určite počítať.

My jsme si také žádnou službu od Colist.eu neobjednali,pouze nám chodili nabídky,které jsme ignorovali.Zaregistrovali si nás sami-což je vidět i na jejich prezentaci naší firmy.ˇUčtují si částku za uvedení firemního loga-vůbec tam není,dodatková stránka-zaměstnanci,detailní prezentace,filozofie....Prostě zveřejnili pouze fakta,která zjistili na internetu.Jakékoliv bližší informace tam nejsou.Už nevyhrožují jen po mailu,dnes přišel dopis,že pokud nezaplatíme do 27.2.09 budou částku vymahat soudně.Je to nápor na psychiku.
Eva

Taky jsem poškozený, žádnou reklamu jsem si neobědnával a stále mě posílají faktury. Nic jim platit rozhodně nebudu.

Dobrý den.
Jak tak čtu nejsme jediný kdo je neustále obtěžován firmou Colist.eu. Náš problém je úplně shodný s ostatními,protože nevyžádanou prezentaci na pochybných stránkách mohl odkliknout z naší rodiny kdokoli v četně dětí , které tráví na daném počítači nejvíce času. Fakturu jsme nezaplatili a přemýšlím o trestním oznámení na policii. Mějte se fajn.
S pozdravem Karásek Jiří.

Vážení, netuším, jak zde uváděná kauza dopadla, ale jisté je, že tato firma stále funguje a to je rok 2013. I naše zařízení se nedávno stalo obětí podvodného jednání této společnosti. Nikdo neví, jak jsme byli zaregistrováni, ale z historie to vypadá, že někdo na firemním emailu odklikl správnou polohu na mapě....víc zjistit nemůžeme, neboť odkaz již nelze otevřít. Od té doby jsme bombardováni a již se nám ozvala právní rakouská kancelář. Všichni mě nabádají, abych zaplatila, ale mě se nechce ten podvod podporovat. Víte někdo, jak se bránit. Díky Martina

Tak to je velmi zajímavé. Podobnou zkušenost jsem zažila asi před dvěma roky s českým webem, který shromaždoval firmy. Také asi 30 nebo kolik dnů zdarma, pak za poplatek.

Protože registrace neměla odhlas, tak jsem to zrušila. Nikdo mi sice neodpověděl, ale brala jsem to jako zrušené. Firma se ozvala asi po půl roce s urgencí platby.

Začalo dlouhé dopisování, oni neustále tvrdili, že žádné zrušení neobdrželi, ačkoliv jsem email měla.
Protože se to vleklo a už hrozili soudem, tak jsem vyměkla a asi 2 000 zaplatila.

Mela jste soudem vyhrozovat VY.

tu ma napada realitka ze: vo vlaku je napisane kto to precita je pica ... a pani sa stazuje .. zmazte to je vzdy ked idem okolo to precitam a ja predsa niesom pica

Hlavne nic neplatit. V momnete kdy poslete penize uznavate dluh at vznikl-nevznikl jakkoli. Urcite se soudit nebudou, je to zalozene na neznalosti lidi.

Me takovych majlu chodi tydne okolo 20(i pres filtr spamu), povetsinou z ciny a zatim si nikdo nic nenarokoval a uz to trva zhruba rok. Normalne to mazu jako spam.Ale je pravdou ze i ta jejich CESTINA se lepsi a neznaly clovek se lehce zaplete.

Na této stránce http://www.colist.eu/index.php... je nádherný překlad - Startovat hledání -absolutně úžasný překlad z translate GOOGLE -

no já se bavím tady:

10.4 .
Colist si kdykoli vyhrazuje právo na jakékoli změny těchto uživatelských podmínek.

Na tom není nic zvláštního, to má ve smlouvě každá větší firma, která nabízí služby velkému počtu zákazníků (např. mobilní operátoři)...

Myslim si, ze to neni pravda. Vecsinou si vyhrazuji pravo na zmenu ceniku, ale ne celkovych zmluvnych podminek. Kdyz si jste si totiz zaplatili pausal, kteri uz nenabizeji, nik vas nemuze prinutit k tomu, aby jste si zmenil pausal i vy. na zaklade smlouvy vam ho musi poskytnout, ovsem za jine ceny, na co maji pravo.

Co se tyce Colist.eu, vymahat po firmach nic nemuze. Pokud na smluve neni podpis zodpovedne osoby a razitko firmy, neni tahle smlouva platna. Smlouva ustni dohodou plati, ale je to smlouva ustni! dohodou. Psanou formou si muzu udelat smluv kolik chci, dat tam adresy IC firem jakych budu chtit a stejne mi nik nic nezaplati, protoze tam neni jejich podpis. Jestli nekomu delaji reklamu, kdo to vyslovne nechce, nebo to nestvri svym podpisem, je to jejich problem.

Kdybych si naklikal podobnou reklamu konkurencni firme, mohl bych ji klidne zlikvidovat. A tohle obstoji pred kazdym soudem v eu. Smlouva mezi firmamy, resp. pravnickymi osobami se nebere prakticky jinak, nez papirove.

Maly priklad: kdyz si na internetu nezaplatite hosting, tak vam ho odpoji, ale nik po vas nebude vymahat fakturu. Proto se delaji 30 denni verze zdarma, aby faktura za rok byla uhrazena v terminu nastaveni placene verze. Prakticky to ma kazdy ;)

V žádném případě nic neplaťte, neexistuje způsob, jak by ta "firma" mohla u soudu vyhrát.

Mam podobnu zkusenost s tuzemskou spolecnosti Atlantis Marshal. Jejich otravny dealer premluvil svou neodbytnosti moji podnikajici zenu v roce 2007 na podzim k reklame na rok 2008 v nejakem jejich rocnim periodiku a na jejich prisernem webovem portalu. Dohoda znela, ze do tydne udelaji navrh, ten nam poslou ke korekci, pripadne, ze pokud bude uplne nevhodny, poskytneme jej nasledne my. Po teto fazi melo dojit k zaplaceni zalohy z nasi strany a po vydani na pocatku roku 2008 doplatit zbytek. Od te doby se nikdo neozval, zadne navrhy, ani zadne vyzadani si firemniho designu a log...az nyni na konci roku 2008 dorazila nahle faktura na plnou castku. Resili jsme po telefonu, stejne tak pisemne jsme dali na vedomi, ze nedostali svych zavazku a ze nic platit nebudeme, navic s letosnim rokem firmu rusime a prechazime pod firmu jinou tak o reklamu jiz ani nestojime. Misto odpovedi prisla nova faktura na 60% castky s tim, ze jsme my odstoupili. Opravdu fesne jednani, nyni jsme v reseni co bude dal....

Zajímámě jak jste dopadli

Take me zajima, jak jste dopadli, protoze mam s Atlantis Marshal uplne stejnou zkusenost. Jejich jednani je od sameho zacatku podvodne. Tomu podvodu jsem se vzeprel a cekam na soud s nimi. Podali na me exekuci. Ja dal odpor a nyni ma dojit k slyseni pred soudem. Filip

Zdá se, že to je jedna z dalších podvodných firem. Podle mne jejich postup má několik háčků. Jednak, za akt právní vůle lze považovat pouze něco, co je ověřitelné. Například podpis, nebo ústní souhlas před svědkem, nebo souhlas potvrzený oběma smluvními stranami.
I postup: "pokud nevypovíš, tak jsi se zaregistroval", je podle mne nesmysl, protože opět k započetí jakékoliv placené smlouvy je potřeba výslovný souhlas plátce - objednatele (nejlépe formou objednávky). Podle mne je obrácený postup nelegální (ze zákona).
Dál: uyavřel-li nějaký zaměstnanec smlouvu vaším jménem a na váš vrub, tak to je úplný nesmysl, protože jej k tomu nikdo nepověřil. To, že měla objednávající osoba pověření je povinen dokázat dodavatel.
Jediné, na co je potřeba si dát pozor je způsob řešení sporu. Pokud se řeší vše před státním soudem, pak je to OK. Pokud ale věc řeší arbitr (rozhodce), mohl by z toho být problém, protože arbitráže jsou rychlé a navíc, mají vlastní pravidla (takže za týden můžete být "odsouzen" a za dalších pět dní je rozhodnutí v právní moci a vykonatelné) - záleží na ujednání ve "smlouvě". Pak je obrana dost těžká.

Vyslovny souhlas neni potreba, staci konkludentni.

KOnkludentni je, kdyz sam nastoupis do tramvaje a sam si cvaknes jizdenku. Ne ze ti nekam prijde nejaky email.

Tak pokud jste třeba s.r.o., a máte ve stanovách, že jednatel krom podpisu musí použít i razítko, což bývá velmi často, není co řešit, kliknutím na odkaz razítko nepošlete.

Velice podobný podvod stále ještě provozuje firma Topinternet s.r.o, která provozuje www.rejstrikfirem.cz ...

Dejte si na ně velký pozor a pokud s nimi někdo něco máte, napište, rád se dozvím něco nového...

Před asi dvěma lety se snažili vymoct prachy z mé firmy. Když jsem se cukal, poslali fakturu ještě navíc na dva roky zpátky. Jelikož tím porušili zákon o DPH, práskl jsem je na berňáku (manželka je daňová poradkyně). Z berňáku napsali, že konkrétní výsledky sdělit nemohou, ale že se tím budou určitě zabývat. Takže doufám, že jsem jim aspoň trochu zatopil, hovadům.
Doteď jsem nic neplatil, stále čekám až pošlou platební rozkaz, aby se to dostalo k soudu

na Jare 2008 mi z TopInternet s.r.o. poslali fakturu, ze jsem si u nich objednal prezentaci. Bylo to za rok 2007, takze podvod DPH.
Sel jsem po tom a chtel to na jejich strankach zrusit. Nemohl jsem se tam samozrejme dostat, tak jsem si nechal poslat zmenu hesla. po odsouhlaseni zmeny hesla mi dosla odpoved, ze jsem prave autorizoval objednavku jejich sluzeb. Takze klasicky internetovy podvod. Pravdepodobne na ne podam trestni oznameni.
Okamzite jsem to pisemne zrusil, ale nereaguji ani na pisemny kontakt.Pritom chteli platbu za neautorizovanou sluzbu v roce 2007. Autorizace podvodne probehla stejne az na jare 2008. Zcela urcite je pani Mala klasicky internetovy podvodnik. Byl bych rad pokud by se naslo vice takto podvedenych lidi, aby se mi i osobne ozvali na mejl. info@macrohard.cz

S topinternet.cz mám stejnou zkušenost. Někde si najdou, na internetu nebo v rejstříku, adresu firmy a pak z ní chtějí dostat peníze. Když mi přišel jejich mail, tak jsem se do podmínek díval a částku tam viděl, takže jsem rozhodně smlouvu neuzavíral. Přesto tvrdí, jak jsem vše autorizoval. Poprvé jsem jim na upomínku napsal, že jsem si nic neobjednal, dále to házel už jen do koše... Bohužel starostlivá maminka poštu z koše vyndala a odepsala jim, že jsem si nic neobjednal Poslali své pseudodůkazy s nějakou IP a časovými údaji, takže jsem jim odepsal znova, že jsem nic neobjednával, co objednávám mám doloženo smluvně s podpisem.

Souhlas s doporučovaným postupem - neodepisovat, ignorovat, nemají šanci. Bohužel pravda je, že se najdou zoufalci, co jim raději bezdůvodně zaplatí než se soudit.

Koordinace postupu poškozených v cause TopInternet zde: http://www.pooh.cz/tag.asp...

Takovato ujednani nejsou ucinna vuci 3. osobam, ale pouze v ramci firmy.

Navíc ten web nemá úroveň - www.colist.eu
Google PageRank = 2 - co je velká bída
Seznam Srank = 0 /// nevím jak chtějí podnikat v Česku bez seznamu
Zpětné odkazy MINIMÁLNĚ - velmi málo -
Tento web má fungovat jenom pro nás ze severu a východu
- přes maily - je úplně bez registrace bez zpětných Linků
To znamená, že i na placené stránky se ročně podívá, možná 10 lidí
Pochybuji, že v Rakousku anebo v Německu zasílají maily pro registrace.

Kliknutí na nějaký odkaz se zcela jistě nedá považovat za platnou smlouvu. Kliknout na odkaz může i tříleté dítě, které není po právní stránce schopné zřizovat jakékoli smlouvy. Na podvodné e-maily bych nereagoval, nejlépe bych je filtrem úplně zakázal. Nakonec ke smlouvě je nutné zadat i nějaké údaje a registrace na základě emailové adresy je holý nesmysl. Nakonec i já si mohu zřídit emailovou adresu a tvářit se jako vaše firma a registrovat se kdekoli. Myslíte, že by vás mnou zřízená smlouva k něčemu zavazovala? Pokud to uvážíte tak asi ne.. Ano, existují i ústní smlouvy, ale to je poněkud něco jiného. Pokud tedy Colist považuje smlouvu za platnou a automaticky vás převedl na placenou, může v případě nezaplacení od smlouvy odstoupit. I když pokud bylo vše tak jak uvádíte, nevidím zde žádnou právoplatnou smlouvu. Jen mi není jasné, jak vám mohla firma dělat reklamu jen na základě kliknutí v emailu. Nějaké informace jí pro reklamu musel někdo poskytnout. Odkud by jinak vzali informace o vaší firmě a poskytovali jí reklamu? Ze samotné emailové adresy těžko.

JE TO PODVOD !_!_!
Uz se to tady resilo !_!_!

Jedine regulerni uzavreni smlouvy je PISEMNE ! NEBO !_! S ELEKTRONICKYM PODPISEM (CERTIFIKOVANYM) !_!

(pro zive: nechapu, proc slovo !.! neni povoleno. Ja fakt nechapu, co tou cenzurou chcete dosahnout. Je to jako kdyz filmove spolecnosti vyvijeji ochranu. Trva dve vteriny to obejit.)

CZECH NEWS CENTER |  |

Důvod je jednoduchý - aby se v titulcích a jinde neobjevovalo třicet vykřičníků.

Proč vlastně máte tak silnou potřebu psát dva a tři vykřičníky, že to musíte obcházet a pomáhat si vloženou tečkou? Nestačil by jeden vykřičník?

Je vůbec nutné v Poradně takhle křičet? Ve svém čtyřřádkovém příspěvku jste napsal víc vykřičníků, než třeba já sám použiji za půl roku. Proč?

To je sice mozne, ale napsal tady zatim ze vsechn ten nejdulezitejsi prispevek :)

Soud by byl v Ceske republice, v miste vaci obecne prislusnosti (sidlo, provozovna).

Dobrý den,
vypadá to že se vyznáte - takže jaká je Vaše rada - platit nebo ne?
Díky J

Ja se vyznam v pocitacich, to verte mi.
Jestli chcete, muzu Vam vecer vygenerovat takovych souhlasu bambilion. Budete mi je vsechny platit?

V žádném případě neplatit! V Rakousku je to již zákonem zakázáno. Více na www.spolecna-obrana.estranky.cz

Mgr. David Ondrejkovič

Co je v rakousku přesně zakázáno?

Tato zpráva Evropského parlamentu - strana 5, písmeno N
http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2004_2009/docume... ...

Tato zpráva Evropského parlamentu - strana 5, písmeno N
http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2004_2009/docume... ...

http://www.colist.eu/impressum.php...
TADY JE TEN CHYTOLÍN -
Povinnost informace podle § 5 Abs. 1 zákona o E-Commerce

Colist GmbH
Langang 19
A-9841 Winklern

Telefon: +43 4822 20679
Fax: +43 4822 7426

UID: ATU64284688
FN: 312833z
Přiřazení k oboru: reklama, obchod a internetové služby
Kontrolní úřad: Bezirkshauptmannschaft Spittal a.d. Drau
Toto je taky jeho
http://www.upps.at/main/index.php...
//// POZOR /// HOTELY A CESTOVKY

Dobrý den,

Stala jste se stejně jako tisíce jiných živnostníků a drobných podnikatelů v ČR i v Evropě obětí tzv. katalogového podvodu, který spočívá v tom, že jste byli cíleně uvedeni v omyl (stejně jako naprosto všichni jejich "klienti") za účelem uzavření obchodně-závazkového vztahu, který jste nade vší pochybnost neměl v úmyslu uzavřít. Není vyloučeno ani to, že nikdo nikam nekliknul - prostě si to ti podvodníci "odklikli" sami.

Bližší informace o tom, jak katalogoví podvodníci pracují najdete zde: http://neviditelnypes.lidovky.cz/finance-co-je-katalogovy-... ...

Vámi uváděná společnost je zřejmě jednou z firem, které se katalogovým podvodem živí a které se v poslední době množí zejména v ČR a SR jako houby po dešti. Přístup státních orgánů k těmto podvodníkům se teprve formuje, avšak oproti ostatním zemím EU poměrně pomalu, jak si můžete přečíst např. zde: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/evropsky... ...

Katalogoví podvodníci vědí dobře, že jsou jejich podvodem vzniklé "pohledávky" prakticky nevymahatelné a tak se uchylují k různým formám psychologického nátlaku. Těží především z toho, že řada lidí nemá dostatečné znalosti v oblasti obchodního ani občanského práva a cílí své aktivity právě na ty subjekty, které je ani objektivně nemohou mít - tedy na živnostníky a drobné podnikatele. Zatímco běžný spotřebitel je proti těmto podvodům chráněn poměrně dobře (zákon na ochranu spotřebitele, zákon o regulaci reklamy, působnost ČOI, apod.), pak drobný živnostník zůstává v našem právním řádu zcela nechráněn. Tento stav se snažíme postupně změnit, avšak jde o běh na dlouhou trať. Můžete si o tom přečíst i v dopise, který naše sdružení adresovalo paní poslankyni Kalábkové poté, co nám při osobním jednání přislíbila pomoc. Dopis naleznete v příloze.

Pro Vás bude ale nejdůležitější krátkodobý horizont a postup, jakým se proti jejich podvodným praktikám bránit. Nejdůležitější je nepodlehnout jejich výhrůžkám a neustále se zvyšujícím částkám, Ukázat celý příspěvek

Nechci vám do toho kecat,ale tohle se už řešilo v televizi.Jedná se o podvod,proto nikomu nic neplatit.Přesto se našlo v naší republice dost hlu........,kteří naletěli a zaplatili.Bohužel,peníze už zpátky nedostanou.

Koukám,že než jsem to dopsal,tak to podrobně vysvětlil Mgr. David Ondrejkovič.

rada podvedeným

Naplňte svoji emailovou schránku na 100 % a jejich faktury a upomínky se jim budou vracet zpět. Vy si založte novou schránku.

Jejich hlavní zbraní je psychologický nátlak. U soudu v podstatě nemají šanci - je k dispozici již mnoho rozsudků v téměř stejných causách (Intercable Verlag, Construct Data.....).

Žijí z toho mizivého procenta lidí, kteří se jich buď bojí a nebo zaplatí, aby měli pokoj. A budou otravovat jen potud - dokud se jim to vyplatí.

Vazeny pane Uhrin,
jenom davame na vedomi, ze inzerce v novinach urcite neni take zcela zadarmo. A kazda
nabidka co se tyce bezplatne registrace jsou vzdy vsude uvedeny presne body pod AGB (VOP).
Kazdy kdo se v internetu registruje musi toto potvrdit, jinak nebude evidence provedena a pote
dostane kazdy vse potvrzene mailem, ze registrace byla potvrzena den, cas a mail-adresa.
S pozdravem
Vas Colist Team

ODPOVED

Milý zlatý colist.eu team,

Proč porovnáváte reklamu v novinách?

Reklama v novinách když vyjde tak je tam a tu nezastavíte – je publikovaná a noviny vyjdou a konec.
Ale i tam můžu protestovat, že neměli ten efekt, který jsem očekávat, to znamená, že čekám reakci na inzerci.
Náklad byl nižší, než uvádí periodikum.

Když inzerujete na Internetu – inzerci nechci a inzerci zrušíte - kliknutím
Nedělejte se mne blázna.

Souhlas jste vylákali podvodem, taková praxe není. Pokud jste z civilizovaného světa – jste z EU – tak platí zákon – a já odmítám Vám cokoliv zaplatit – a Vaše maily jsou do SPAMU –

The IP address of colist.eu is 85.25.148.84 – blocked - deny

Dobrý den,

mám podobné zkušenosti s firmou Colist.eu. Zkusila jsem u nich reklamní zápis na 30 dní zdarma, a samozřejmě, že jsem přesně po 30 dnech se jim neozvala., neměla jsem čas, a čekala jsem, že se oni ozvou, chci-li uzavřít smlouvu. Teď mi od nich chodí stále upomínky na platbu za reklamu, o kterou nemám zájem.

Už jsem jim 4x psala, abych jim vypověděla smlouvu, a oni mi stále posílají faktury a upomínky. Ale zjistila jsem na ně telefon, a ten je: 0043/ 48 22 73 77. Tam se dá zavolat výpověď reklamy. Tak tam zavolám a budu asi "drsná", už mě opravdu rozčilují !

Je to chyták na lidi, inzterují reklamu na 30 dní zdarma a ihned po vyplnění už jste jim zavázáni . . ..
Buď podáme hromadnou žalobu, nebo je seřveme do telefonu. Už mi dochází trpělivost. . .
Zítra tam volám a "zvednu jim mandle . . ."

Snad se také nějakou formou přidáte. Děkuji a doufám že zvítězíme

S pozdravem Kateřina Schlosserová.

Volat tam nemá cenu - na to jsou oni připraveni a počítají s tím (s tím do toho šli). Podívejte se tady: http://www.literarky.cz/...

/////////////////////////////////////
Chodí Vám jednou týdně tyto maily?
/////////////////////////////////////

Vážená zákaznice, vážený zákazníku,

děkujeme za Vaši objednávku ze dne 23.12.2008
Bohuzel jste dosud nevyrovnali pohledavku.
Take my musime vcas platit nase faktury.
Timto jednanim neposkozujete pouze nas, ale i sve dobre jmeno.
Zadame Vas proto, abyste dali ihned prikaz k uhrade splatne castky do 5.2.2009.
Pokud pozadovana castka nebude splacena v teto stanovene lhute, predame nase pohledavky nasemu pravnikovi.
Pokud jste pozadovanou castku jiz uhradili, pokladejte tuto upominku za bezpredmetnou.

POZOR JE TO JIŽ OSTŘEJŠÍ

Vážená zákaznice, vážený zákazníku,

Vás úcet (císlo úctu:cz10607) je ode dne 23.12.2008 jeste stále nezaplacen.

Tímto psaním Vás naposledy vyzýváme zaplatit otevrený úcet.

Prosíme o prevod nezaplacené cástky do 16.2.2009.

Pokud do 16.2.2009 neobdrzíme zádnou platbu, jsme nuceni nezaplacenou cástku vymáhat soudne.
Pokud se upomínka protla s platbou, zádáme Vás, povazovat toto psaní za bezpredmetné.

Souhlasím s postupem podat hromadné trestné oznámení Prosím o kontakt k dojednání podání.Děkuji Martin

Zdravím, tak tohle bych vůbec neřešil, pokud nepodepíšete nic na papír, tak je to úplně pasé. Takhle by si mohl každý udělat e-mail a vzít si například úvěr, apod. Na jejich maily bych vůbec nereagoval a řešil bych to (pokud je to "seznamový" mail) "smazat jako SPAM... Hlavně jim nic neplattě, a nijak nereagujte, podle mě je to přestane bavit ( pokud to není automat )...

suohlasim s tim pojmem "psycholiogicky tlak". Ja si pamatuji pred 3-mi lety jsem potreboval najit jeden ovladac pro Win98. Tak jsem hledal a jako vzdy obcas vyskocil banner. Ale jeden mi skocil 5x po sobe, bohuzel pornostranka. Problem byl v tom ze ten banner vyskakoval u stranky ktera chtela registraci pro stazeni ovladace pro Win98. Hned jsem po mesici mi prisel email ze dekuji za registraci na pornostranku a mam zaplatit poplatek okolo 35 Euro. A kazdy dalsi mesic upozorneni a po pul roce oznameni ze pokud nezaplatim tak bude soud. Tak jsem oznacil email jako spam (i tak uz potom prisla jen jedna vyzva) a od te doby mam klid.

Myslím, že můžete být vklidu.
Naopak klidně by jste je mohl dát k soudu Vy, protože podle zákona je toto jasný příklad uvedení v omyl. Je to podobné, jako by jste koupil v eshopu nějakou věc v korunách a oni to vyfakturovali v eurech. Když to necháte plavat, nemusíte se čeho bát. Pro klid duše bych poslal dopis na ČOI a ti to potvrdí. A jak někdo psal výše, kliknout na odkaz může i omylem pes a jak kdo dokáže, že to pes nebyl, když nemá v ruce podpis vlastní rukou.

Co je omyl? Že vám dají něco na vyzkoušení a po uplynutí této zkušební doby po Vás chtějí zaplatit to co Vám bylo sděleno, že tato služba stojí? Kde je tady ten omyl? "Já jsem si to nečetl, páč já jsem si myslel ...." ?

Ano správně obratťe se na soud, ale aby Vás zbavil svépravnosti a pak můžete být skutečně v klidu.

Ne omyl je to, když v podmínkách nenjsou zcela jasné informace o platbách. Ano vpořádku by bylo kdyby... objednejte si službu, měsíc ji máte zdarma a poté to bude stát 300 Kč měsíčně, to ovšem není tento případ. Navíc nebyla sepsaná a PODEPSANÁ jakákoliv smlouva, tak jako je to běžné u legitimní inzerce tohoto typu.

A co kdybych udělal to samé, poslal Colistu fakturu za moje služby, vše samozřejmě v češtině a uvedl bych, že když do 14dní objednávku nezruší budu požadovat 3000 měsíčně po dobu 10 let. To je ten samý případ. A ještě bych v mailu zaškrtl potvrzení o přečtení a mohl se vymlouvat, že podmínky četli.

Jarda to bere z pohledu poctivého obchodníka, kterému nedělá problém JASNĚ uvést o co se v nabídce jedná. Naopak k praktikám katalogových firem jsou co nejobsáhlejší obchodní podmínky s co nejméně jasnými pravidly výpovědi, prostě mlžit a mlžit, ZÁMĚRNĚ uvádět v omyl.

Můj případ: na naši nově vzniklou neziskovku přišel formulář s velkým nápisem RES (znáte ARES?), růžovým pozadím, oblými rohy vyplňovaných polí. Nic vám to neříká? Podívejte se na jakýkoli formulář státní správy. Aha, ARES asi potřebuje doplnit data nově vzniklého subjektu. Chyba lávky! Další podvodný katalog nabízející registr závazků, e-shop atd. Myslíte, že to neziskovka využije? Myslíte, Jardo, že kdybych nebyl uveden v omyl, že bych to opravdu podepsal? Proč bych to probůh dělal? BTW, tady je ten formulář: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/fotoalbum/naskenovane-dok... ... Má potřebu poctivý podnikatel, který se nebojí nabízet své služby přímo a průhledně, falšovat formuláře státní správy?

Problém spočívá v tom, že ČOI má pravomoc pouze na ochranu spotřebitelů - to je přesně ten důvod, proč tyto podvodné katalogové firmy existují - podvádějí podnikatele, kteří nepožívají tutéž ochranu jako spotřebitel (spíše nepožívají žádnou ochranu). Jako podnikatel máte pouze možnost soukromoprávní ochrany - tedy soudit se s nimi aktivně sám, což je komplikované a dlouhé.

Mám podobnú skúsenosť, prišiel mail, aby som sa zadarmo zaregistrovala a môžem si zdarma dať inzerát, bežné....Po mesiaci prišla faktúra s rôznyxmi službami , ktoré nemôžu splniť lebo nemám firmu, bol to bežný občianský inzerát Každá seriozna inzertná stránka upozorní inzerta, že sa mu končí jeho doba aj ked bezplatná či chce inzerovať dalej. Firma COLIST chce platbu na rok predom a nevypovedatelne, Neviem či táto obchodná strategia je normálna.

Nereagovať, vymazať a zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať.

Tito podvodníčci jsou neodbytní. Snaží se z různých adres. I když to dám do SPAMU, přijde to z jiné adresy s tímto, nebo podobným textem:

Nasi zákazníci chtejí být informováni o Vasí nabídce, ale nenaleznou Vasí firmu v internetu.

Prihlaste Vasi firmu na firemním portálu colist.
Poté Vám mohou zákazníci posílat poptávky prímo.

Prihlásení pod: colist-testovat
Prosíme o prihlásení s fotem - dekujeme!

Zápis je po 30 dní bezplatný.

--------------------------------------------------------------------------------
Vydavatel a odesílatel letáku: Promohouse Ltd. 307 Victoria House, Victoria, Mahe, Seychelles
--------------------------------------------------------------------------------

Obdrželi jste tuto zprávu, protože jste zaregistrováni pro leták od firmy Promohouse Ltd.

Jenom by mne zajímalo, KDO MNE ZAREGISTROVAL PRO LETÁK OD FIRMY PROMOHOUSE LTD.

Ignorovat, Ignorovat. Nic jsem nepodepsal, cosi odkliknul můj 8 letý synek, který si hrál s mým počítačem. To budou vymáhat na něm? Já jsem byl ten týden na služební cestě mimo republiku.

Mam skusenosti s niecim podobnym. V prvom rade, pokial viem v SR a CR nie je platna ziadna zmluva ktora nie je rucne podpisana...ak ste nic rucne nepodpisovali a neposielali postou, nikto vam nic nemoze urobit. Naozaj ich len ignorujte, niekedy to trva dlhsie kym daju pokoj, mozno vam budu v noci zvonit telefony a chodit spam, ale casom to prejde, NIC NA VAS NEMAJU :) majte odvahu

Dobrý den, páni mistři to zkoušejí.Jak i kdyby náhodou kliknete na jejich stránky, tak už sami si stáhnou Vaše veškeré informace.Vyčkají měsíc a hned Vám pošlou fakturu.Nic neplatit, okamžitě podat trestní oznámení, vše si okopírovat. Jsou to klasičtí zloději dat.Jako kdž vám chodili do schránek ty 100% tutové výhry, on se nějaký človíček najde....bohužel.

Zdravím, taky jsem dostal fakturu a teď chtějí 3 tiíce, ale vůbec nevím, že bych něco posílal, možná jsem někdy udělal tu bezplatnou registraci a nevím, co teď. Myslíte, že se nemůže stát, že bych teď nezaplatil a za dva roky to najednou nebyla nějaká obrovská suma? Už jsem jim napsal výpověď a že jsem si nic neobjednal, tak aby to stáhli, ale již jsem se dostal asi 10 dnů do placené verze... Poraďte mi prosím...

Petře, hlavně nic neplaťte, ať vyhrožuji sebevyšší částkou! Já taky nic neplatil a doteď (přes dva roky) čekám na soudní platební rozkaz, abych proti němu mohl podat odvolání a dostalo se to k řádnému soudu. Když si prostudujete diskuse o topinternet a rejstrikfirem.cz (doporučuji dva články lupa.cz tuším od pana Dočekala), nenajdete jediného člověka, kterému by "plaťák" přišel. Tito lidi to k soudu nikdy hnát nebudou, žijí z těch, které zastraší svou pseudoprávnickou argumentací, a kteří pak radši zaplatí, aby měli klid!

Dobrý deň

Radíte aby sme nič neplatili. Mám otázočku : Mali ste doteraz nejaké finančné náklady, ktoré súvisia s týmto prípadom (súdne trovy, právnik atď...)?

Dobrý deň

Pýtam sa hlavne preto na finančné výdavky či s odstupom času nelutujete že ste im nič nezaplatili. Či v konečnom dôsledku Vás to nevyšlo viac ako tých 3000KČ.
Ako ste postupovali ? Písali ste odmítací dopis a podali ste trestné oznámenie ako radí Mgr. Ondrejkovič?
U mna sa jedná o s.r.o.-čku a nechcel by som mať nejaké postihy v budúcnosti - exekútor
Ďakujem za odpoveď

Já si s nima dopisuju už dlouho nejdřív jsem jim chtěl zaplatit osobně to jemo proto abych tomu frajerovi zazmatil cifernik ale na vše odpovídá stejně že jsem potvrdit AGB (VOP) nebo nějaké takové žvásty tak jsem jim odepsal jestli by mě mohl poslat fakturu s podpisem a razitkem a uplně dolu jsem napsal osmičkou písmem:
Pokud odpovíte na tento email ( to znamená kliknete na tlačítko Odeslat) bude Vám úštována paušální částka za administraci spojenou s vyřízením která nám vznikne! Proti které není odvolání a to ve víši 10000,- Kč velmi dobře si zozmyslete jestli se Vám vyplatí odpovědět upozorňuji že to není malá částka těch 10000,- Kč proto než kliknete na Odeslat spočítejte si peníze jestli na to máte protože pokud nezaplatíte bude Vám účtován úrok z prodlení ve výši 1% denně. Pokud tedy máte částku 10000,- Kč a jste ochotni ji zaplatit aniž by Vám to cokoliv přineslo dejte prosím Odpovědět a potom Odeslat
Předem velice děkujem a faktura bude zaslána e-mailem S pozdravem Jméno příjmení ......
opět stejná odpověď že jsem potvrdit AGB (VOP) proto jsem jim poslal fakturu a k tomu jsem napsal stejný bláboly jako oni píšou mě bože mě to tak baví škoda jen že se nechce sejít někde na předání peněz protože pak by jste mohli zrušit tuto diskuzy a založit uplně jinou..... ˘˘

Tak tenhle přístup považuji za velmi povedený!

+1

To nemá chybu!

Hladáme aj na Slovensku firmy alebo osoby, ktoré sa uvedením do omylu dostali do neželanej platenej prezentácii u firmy colist eu.
Ale hladáme pre štastické údaje aj spokojných klientov firmy možno aj ich vyjadrenie.

Pozor na firmu UPPS, aj ja som sa stal obetou tejto tiez firmy, sposob presne ako u firmy colist eu, mozno, ze je to ta ista firma, kontaktna osoba je nejaka Tomanova, ktora neodpoveda na maily ani nedviha telefon.

Filip, nič neplať upps je jeden velký podvod.Kopec ľudí zaplatí príživníkom, ja som poslal aj doporučený dopis upps a predstav si že mi prišiel nazad, ani si ho pre istotu neprebrali, ale to nevadí doklad mám, to je firma čo ? ani neposielaj škoda 3€ príde ti to nazad

Aj naša firma je obeťou podvodníckych aktivít firmy colist. taktiež sme boli nalákaní na bezplatnú verziu, a po 30-tích dňoch nám zaslali faktúru za služby. Faktúra je s 20% DPH čo u nás v SR je neprijateľné.SR má DPH 19%. Takýto doklad nie je možné v plnej miere uplatniť v našom účtovníctve. Už by mohli vedieť aspoň to že zahraničná faktúra sa vystavuje bez DPH. Ďalej na faktúre chýba naše IČ, aj IČ DPH, adresu si môžu stiahnuť aj z internetu, veď predsa toto im nemôže prejsť.!?

Zjevně se jedná o zavádění lidí - zákazníka já jsem osobně žádal o překlady a registrace je tak nejistá že si vymáhají za reklamu , což je absolutní blbost. Dal jsem to manželce JUDr. na diořešení a srát nás normální lidi nebudou takový rádoby podnikatelé.
Pevné nervi a "toto slovo mi nezebrakli že je údajně neslušné "zmar. Jiří Vylimec slovensko

Jo ještě dodadatek- soudně to je řešené v místě Vaší firmy - právně je múžete poslat - ,,,,, zavádí klienty prokazatelně,

Nič neplatte podvodníkom. Mali by ich zatvoriť do vezenia aj na čele z magorom upps

Presne toto mi dnes prišlo, sú to absolútne hovadá. O nič som ich nežiadala, nepodpisovala.A že 7% po neobdržaní faktúry...%Co stým?

No, vidím, že firme COLIST.eu sa darí.

Ja som tiež jeden z oslovených, ktorému Colist doteraz posiela upomienky za nezaplatené faktúry.
Dokonca použili aj moje firemné logo, ktoré som im neposlal.
Takto ma prezentujú na svojej webstránke:
http://www.colist.eu/comp.php...
link na moju firemnú prezentáciu mi poslali oni.

Ibaže keď som sa na tej webstránke hľadal, tak som sa tam nenašiel. Hľadať firmu podľa komodít nemáte šancu pokiaľ neviete nemecky.

No proste podvod ako vyšitý.

Peter Kulišek

Chvílu dali pokoj, ale znovu sa vyhrážajú súdom,... zaplatil im už niekto ?

Mne poslali včera mail, že ak nezaplatím do 16.2.2009, tak ma dajú k súdu.
Ale včera bolo 19.2.2009 ?!?
Akosi sú pozadu, už ma mali dať k súdu dávno a nič sa nedeje.

Poznám človeka, ktorého nazlostili a radil sa s právnikom, ktorý povedal, že na žiadnom súde im to neobstojí - musia mať písomnú zmluvu a nie na internete odkvaknutú.

To by si mohol dať odkvaknúť hocikto hocičo.

PK

Mne sa tiež začaly vyhrážať, že ma dajú ich právnemu zástupcovi. Moja odpoveď bola, že nič platiť nebudem a podám na nich trestné oznámenie.

Omlouvám se všem, ale nestíhám na všechny reagovat - jenom zopakuji to co už tu mnohokjrát zaznělo - nic neplaťte!
Jediné co na Vás firma COLIST má jsou výhružky. Nic více!

Nic tedy neplaťte a COLIST dávejte do spamu...

Zdravím,
ja im určite nič nezaplatím. Dnes som od nich dostal tento mail: Čo si o tom myslíte?

Vazene damy a panove!

Smlouvy online podle evropského práva:

U smluv online je na evropsky-právní úrovni platná právní linie 2000/31/EG Evropského Parlamentu a Rady ze dne 8.cervna 2000 o stanovených právních aspektech sluzeb informativní spolecnosti, predevsím elektronického obchodního styku, na vnitrním trhu ("Právní linie o elektronickém obchodním styku"). .

Tato právní linie byla zverejnena v ABl (=úrední listina) L178 ze dne17.7.2000, S1 . Kazdý clen Evropské Unie musí prevézt evropsky právní predpisy do národního práva.
Na stránce eur-lex.europa.eu ... jsou ve vsech jazycích Evropské Unie veskeré evropsky právní predpisy k nalezení.

Náhled do zmínené právní linie (nemecká verze) pod následujícím linkem:
eur-lex.europa.eu ...

Dle bodu 3 „Uzáver smlouvy elektronickým zpusobem“ clánek 9 právní linie musí clenské státy zajistit, ze jejich právní systém umoznuje uzáver smluv elektronickým zpusobem. Pouze za urcených výjimek (tyto jsou stanoveny ve clánku 9 odstavec 2 písmenko a) - d) ) je mozné, ze jednotlivé clenské státy mohou urcit, ze uzáver smluv elektronickým zpusobem není povolen.

Jedna z výjimek by byla napr. rucitelská smlouva nebo smlouvy v oboru rodinného nebo dedického práva. Pod tyto výjimky nespadají právní úkony jako reklama na turistické platforme.

Pokud by tedy existoval nejaký národní predpis, který stanovuje, ze jsou smlouvy online pro zadání reklamy podle národních predpisu neplatné, byl by tento národní predpis EU-nezákonný a tudíz neplatný.

S pozdravem
Vas Colist Team

:o)))
Podvodnici a jeste debilove.
Nas celkem nezajima, co maji staty EU podle zvracenych smernic zajistit, nas zajima, jake je platne pravo v CR. A z dopisu je videt, ze vyslovene vari z vody.

Postaral som sa o to, že konanie firmy Colist bude zverejnené v televízii Markíza v spravodajstve.

Spolu s mojim kamarátom sme oslovili televíziu Markíza a natočili sme krátky rozhovor s redaktorom televízie Markíza, tento rozhovor má za účel upozorniť ľudí na jednanie tejto firmy a jej podobných.

Bohužiaľ zákony slovenskej republiky nevedia ochrániť občanov tohto štátu pred konaním takýchto firiem, tak sa musí občan postarať sám. Čo je dosť smutné.

Dobrý den,

už se nebudu rozčilovat, pokud někdo podá na firmu COLIST žalobu za nekalou soutěž a zasílání spamu, ráda se připojím. NIKDO NIC NEPLAŤTE!

Pleskačová Prostějov

Naša firma sa stala taktiež obetou, nedá sa inač nazvať ako novodobé vydieranie. Dokonca sme im zaslali mailom nesúhlas s ich službami reagovali tak že vypovedať "kvazy "zmluvu môžeme len podľa obchodných podmienok. Je možné aby niekto mohol takto profitovať z firiem? Dokonca ich faktúra je s 20% DPH čo u nás v SR je DPH 19% a zahraničné faktúry ako vieme sa vystavujú bez DPH. Nevieme čo ďalej. Bola to pasca, ktorá nemá morálne zásady. Či už neexistujú tieto zásady?

Dobry den.
Aj ja som dostal a teraz mi poslali uz aj pisomne fakturu a tiez neviem ,ze by som sa prihlasoval co by aj na 30 dni.A vyzaduju peniaze.
Dakujem za clanky a ani ja nie som ochotny zaplatit co som si neobjednal!

Dobrý večer.Podal jsem stížnost na konání firmy na ministerstvo vnitra ČR.POKUD MOHU PORADIT UČIŇTE TO SAMÉ a stačí k tomu chvilka na webových stránkách ministerstva vnitra,Pokud si na konání této rádoby firmy bude stěžovat více firem,bude jistě tlak na vyřešení našeho společného problému větší.Odpověděli mi asi po 4 dnech ,že se záležitost řeší.Pěkný večer L.Obršál www.taranis.cz

Byl jsem také "chycen" jednou z výše uvedených firem, také zjevně podvodně...... nereagoval jsem na nic, zařadil blokování jejich domény, bez odeslání potvrzení...........takže nevím, co dál ještě posílali....
Předposlední co jsem ještě četl vyhrožovala soudem, poslední vyhrožovala exekucí....
Po půl roce přešli na "normální poštu doporučenou" a pak i s "doručenkou" - a já jen v klidu počítal jejich náklady na poštu - tu už opravdu museli platit - ale jejich výdrž (přestože opět gradovala na úroveň exekuce) najednou ustala, již rok nic....... asi nechtějí prodělat moc, na neperspektivních "zákaznících".

Dostala som už faktúru s doručemkou, ale som ju neprevzala,dokonca tam nebola ani moja korenšpodenčná adresa, a nemám v úmysle nič preberať ani rušiť ani platiť,lebo som si neobjenala neplatenú a tobôž platenú službu, prajem všetkým pevné nervy lebo colist svoje nachytané peniažky chce.

Taky sem se nechal oblbnout a dal sem 30dní testovat zdrama ted mi chodí upomínkový email s fakturou již za 3372Kč již několikrát jsem je upozornoval že jsme si opět nic neojednal....takže sem si taky naběhl.........

Jsem další podvedená firmou UPPS. Tato firma nereaguje na veškeré moje žádosti o vymazání a stále mi posílá faktury za služby, které jsem si neobjadnala. Jestli se bude podávat hromadná žaloba tak se připojuji. Prosím o jakékoliv informace jak dále postupovat.
Děkuji Eva Marková 776691085

Žial aj ja som stala ďalšou obeťou firmy UPPS cz., či at. je to asi jedno. Len s tým rozdielom, že ja som za faktúru zaplatila aby som sa vyhla prípadným penalizáciám. ale to nie je celé, ja som v snahe, v čo najkratšom čase uhradiť platbu cez el.bank. zaslal dve platby jedným odkliknutím, teda v sume dvojnásobnej a to vo výške 288 EUR. Po oznámení UPPPS, že platba bola prijatá, som požiadala e-mailom zástupkyňu tejto firmy p. Tomanovú o vrátenie jednej omylom zaslanej platby. Na moje prekvapenie, promtne reagovala a žiadala ma o zaslanie IBAN a sľúbila , že omylom zaslanú platbu vrátia. takto ma naťahovala skoro dva mesiace, s vyjadrením, že peniaze zašle v čo najkratšom možnom termíne. Teraz už na moje e-maily neodpovedá vôbec. Myslela som si, že mám dočinenie s naozaj fugujúcouu serióznou firmou, ale po tom čo som náhodne zistila na Vašej stránke som presvedčená, že oklamaných nás je viac. Ak by sa dalo bola by som rada, za každú dobre mienenú radu a prípadnú pomoc pri riešení tohoto problému. Neviem ako sa spojiť s viacerími oklamanými klientmi tejto firmy, aby sme mohli spoločne podať tresné oznámenie na UPPS za tento podvod. Jedinec ako taký nemá asi v spore s toito tak dobre zabehnutou podvodníckou firmou šancu na úspech. Martina

jedina rada zabudni na vratenie penazi .... komu niet rady tomu niet pomoci a to ma napada este jedno---- na svojich chybach sa clovek uci , na cudzich si buduje karieru

pouzivanie cudzich prostriedkou je trestny cin, Ziadat pisomne a vrateni penazi a usleho zisku a dat to nasud, hlavne je mat kopiu mailov o vzajomnej komunikacii . potom by to mohlo pomoct a poslat exekuciu na firmu !

Práve tento problém tiež riešim a som dosť nasratý...kontaktovala ma nejaka Milena H, ale zasa bez fungujúceho čísla a vraj to mám všetko v zmluve. Písal som jej, že je netaktné ma zapojiť ako platiaceho zákazníka bez toho, aby ma upozornila, že mi končí platnosť FREE verzie.

Máš s tým už viac skúseností ako si pochodil?

Tak mě taky furt otravovali, pak jsem jim poslal zprávu, že když mi odepíši, že to budu považovat za spam, protože mi nemůžou psát na mail bez odsouhlasení a budu účtovat sankce a oni zase napsali a tak jsem vyúčtoval a poslal fakturu na 50 000 Kč za vyřizování korespondence a od té doby dali pokoj a už mi půl roku nenapsali.

dobry den
jsen tentiz postizeny stejnou formou FA COLIST S ROZDILEM ZE JSEM ZMACKNUL A POTVRDIL A NEPRECETL PODROBNOSTI ODHLASENI DO 3o dnu
Dobre zaplatil jsem sumu 196. 21 € za blbost se musi platit jsem sy myslel.
Odeslal jsem tez na jejich www adresu vipoved dostal jsem ji naspet jako nedorucenou myslel jsem sy zaplaceno cert to vem .Dva tydny nato dostavam dnesni postou dalsi upominku z druhe advokatni kancelare ze salzburgu Dr sonja Moser ktera me znovo zada o nahradu Zaplaceni jinak soudni Exsekuce . A ted se ptam sam sebe co delat dale . je vikend pred dvermi a ja sy necham hlavou projit co dale . Ziju a pracuji ve wiedni mnoho let ale drzost jakou tato firma praktikuje me zarazi a kdyz jsem narazyl na vas stejny problem tak vim ze se musi resit.
co se tice vaseho soudnho roblemu prectete sy dobre jeste jednou jejich smlouvu dopodrobna .Na ach strankach jste se divaly cz googl nebo rakousky? Mozna ze uz jenom ze jste se tam dostaly a zmackly je to tak naraficene ze to vyzni jako potvrzeni moje verze nevim a nejsem pocitacovi genius.
Zaplatit asy budete muset ale jejich praktyky se musi zkontrolovat jestly toto smeji provadet.
Ano mylne klyknuti nas moc stoji a to se neodpousti je to propast .
Dalsi zalezitost je ta jestly nas opravdu nekde presentovaly vyzadejte sy jejich potvrzeni kde a kam vas zaradily na reklamni stranky?
A na konec me napada a co kdyz me tam nekdo prihlasyl ? proc fa colist nezasila spetne potvrzeni? o zadani zakazky ? dava tez na zamysleni

S pozdravem Fiedler Vladimir
10 70 Wien
Siebensterngasse20
Mob.004316643566676
Austria

nám se stalo to samé. My už máme jednu takoovou zkušenost s jednou švýcarskou firmou. Tu žalovalo spolu s námi několik českých firem a ten spor jsme vyhráli! I když peníze jsme ještě zpátky nedostali!
Ale radíme napsat tu výpověď i dodatečně a potom žalovat!
Kohner, jednatel
PRAGOREAL vzdělávání s.r.o.
IČ 281 77 169, DIČ CZ281 77 169
Zápis v obchodním rejstříku vložka C 130827 vedená u rejstříkového soudu v Praze od 171107
sídlo a kontaktní adresa :
250 66 ZDIBY, ulice U Mlejnku 125
tel./fax: 284 892 755 -- Mobil 603 495 409,
e-mail : kohner@pragoreal.cz, info@pragoreal.cz, www.pragoreal.cz
Postkonto 217 443 734/0300 Poštovní spořitelna ČSOB
IBAN CZ18 0300 000 0001 2318 9667, BIC CEKOCZPP

Odpovědi jsou tady:
http://www.volny.cz/proticable/HTM/dopisyUPPS... ...

Další stránky pro boj s katalogovými podvody:
http://www.volny.cz/proticable/...
http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/...

Dobrý den,

my jsme se také napálili, a raději jsme zaplatili. Rovnouj jsme jim poslali, že nechceme dál pokračovat další rok, ale oni nám zase poslali fa. Komunikace s firmou COLIST nefunguje, pokud chcete eněco řešit jako zrušit apod.. Proto raději platíme a hlídáme si, abychom příští rok zrušili včas náš vztah
Pokud máte lepší řešení sem s ním hrozně mě to štve, že jsme se dostali do takovéhle pasri

Karel Horešovský

Dibrý deň, je to katalóg inzercie služieb. Faktúry neposielajú, len to treba zapaltiť, platbu za každý rok očakávajäú automaticky. Zabudol som zaplatiť, poslali mi faktúru, tentokrát som ešte zaplatil. Zabudol dom zmluvu ukončiť v termíne. Inzercia dá sa to zrušiť vždy po polroku. Ja im doporučenou poštou s doručenkou pošlem zrušenie zmluvy.

stalo sa mi nieco podobne mozte mi napisat ako ste dopadli a ako by somk sa mala zachovat ja?

Tiež som naletela a možem Vám povedať že znova nachytávajú ľudí a to je rok 2012 zaplatila som pretože sa nemienim s takymi špinavcami bez charakteru špiniť takže dávajte si pozor už len na registráciu inak ich reklama je otrasná.Nedočítala som sa tu nikde ako dopadli tí ktorí to v tych rokoch 2009 nezaplatili nikto to tu nenapísal.Som zvedavá či to odhlásia teda 2 mesiace pred koncom.UPPS je veľký podvod

přesně to se mi také stalo..asi před dvěma lety..pak se mnou i někdo komunikoval.až sem řekl dobrá někdo ze zaměstnanců se uklep a zaplatil jsem.A výrazně sem je upozornil,že si nepřeju nadále být v jejich katalogu. těď mi prišla obdobná faktura.Tak se s tím obrátim na policii.

Dobry den,tak snad se vse vyresilo ***stop email + stop faktury***

I have the same problem. I got an invoice today. So it means that I have to pay?

Dobrý den,jsem taktéž poškozený firmou UPPS. Pokud budete někdo podávat hromadnou žalobu na tuto firmu, tak se rád přidám. Tel.: 774635626 Šiftanc Daniel