» Poradna » Programy

Jdou nějak dostat z5 smazaná data z flash disku ?

Dobrý den.Instaloval jsem windows a zalohoval jsem si data na flash disk , bouzel jsem nechal disk připojeny k PC , spustil jsem instalaci windowsu přes bios , a jak tam máte oddíly tal jsem tam omylem odstranil oddíl mé flashky , tak jsem teda dokončil instalaci a jak připojím flashku a chci ji otevřít tak to napíše zprávu : "TENTO DISK NENÍ NAFORMÁTOVÁN , CHCETE JEJ NAFORMÁTOVAT ? "

dají se data získat z5 třeba nějakym prográmkem ? nebo mužu hodit slzu a naformátovat disk a o data tak příjt ?
předem díky za odpovědi....

Odpovědi na otázku

mrkni na slunecnici,treba tam neco najdes
myslim,ze tam nejaky programky byly na obnovu smazanych tad z flashdisku
zadej do vyhledávání obnova dat a ono ti to tam vytáhne nějaký prográmky

neformátuj hlavně, zkus pc inspector file recovery

Zkus testdisk, najit a obnovit celou puvodni partici..
Program, manula a priklady pouziti najdes na: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk...

ani přes 1 to nejde :( , no s těmi exe soubory bych se smířil , ae chtel bych zpátky mp3 písničky a obrázky tak jestli neznate na tohle nějake programky......

nevim jestli to jde.. ale mp3 si znova stahneš.. a pokud to nejsou obrazky foceny ale taky z internetu tak je třeba najdeš...

program RUCUVA ,bez problému data vrátíš,ale jen pokud jsi po zmazání nic nezapisoval,pak už jsou data přepsána novými

no tak všem díky za pomoc ae bouzel to nejde přes žádný program...u každe aplikace to napíše chybu při startu hledání (jednotka není připravena/nesprávný parametr....atd )

Co je: "z5"?
Co je: "...spustil jsem instalaci windowsu přes bios..."?
Jak si mám vysvětlit: "...a jak tam máte oddíly tal jsem tam omylem odstranil oddíl mé flashky..."?

Křišťálová koule a myšlenkově zprzněná panna napovídají, že jste si pohrál s tabulkou rozdělení, jinak "gpart", "dd_rescue", "magicrescue", atd...
Leč tyto nástroje nejsou pro "incoolisty", a žádný SW není samospásný.

takže 1. "z5" => zkratka slova "zpět" (ostatne kdyby ste si to přečetl tak by vam to bylo jasne ;) )
2., ".spustil jsem instalaci windowsu přes bios.." => windows se da instalovat 2 zpusiby , ten první je přímo z prostředí windows a ten druhý je že v biosu nastavite botovaní z CD/DVD a nabotujete windows ......použil jsem nepříliž vhodné slovní spojení (.spustil jsem instalaci windowsu přes bios..) ae ve měste kde žiji se to proste tak říka .....
3, jak nabotujete windows "přes bios" tak tam mate oddíly ( C:\ , G:\ , .....) a ja vždy odstraním oddíl C:\ což je muj hlavní a jediný harddisk.....a pak na nej nainstaluji windows......a jelikož jsem nechal připojenou flešku k PC a fleška ma velikost 8 GB (cca 7.59) a muj HDD ma velikost 80 GB (cca 79.55 ) tak jsem si to proste spletl a odstraníl oddíl G:\ (flešku)......

".................že jste si pohrál s tabulkou rozdělení, jinak "gpart", "dd_rescue", "magicrescue", atd... Leč tyto nástroje nejsou pro "incoolisty", a žádný SW není samospásný......." tuhle vetu zase nechapu ja , vubec newm co jsou ("gpart", "dd_rescue", "magicrescue" ") ale to je jedno .........

............jinak jsem zkoušel zformátovat tu flešku a nešlo to , tak jsem tedy najel do biosu a pomocí instalačního CD windows jsem v něm vytvořil oddíl , a pak jsem ji zformátoval , pak jsem jen tak ze srandy zkusil znovu obnovit data pomocí prográmku "Recuva" ktery mi poradil uživatel "Pavel" (kteremu jinak moc dějkuji) protože se obnova podařila , na to jsem upe čuměl pač jsem tu flešku zformátoval asik tak 5x z duvodu nepovolénych znaku v názvu (jmenovka) ....
....takže mam většinu dat z5 , jen některe MP3 jsou neopravitelné , ae díky nazvu si je mohu stahnout .......a ten prográmek ( Recuva )moc doporučuji !

a ješte 1x díky všem......

1. "z5" NENÍ, opakuji, NENÍ zkratka! To je: "papř." "cca", "tj." a tak dále! Ano, úspora znaků při datlování veledůležitých SMS. Je zajímavé, že dřívější telegramy při neporovnatelných cenách takové jazykové zhovadilosti neobsahovaly!
Tady nejste na "Libimseti", apod. tzv. "sociálních sítí" pro jednoduché jedince.
2. Jediný čistý a logický způsob instalace jakéhokoliv os je z instalačního média. Podle typu média "udělá" BIOS jednu zásadně důležitou věc - zavede do operační paměti zvláštní prográmek ve zdrojovém kódu a spustí jej - tím úloha BIOSu končí...
3. Tady je jasně patrné, že instalace os je natolik závažná záležitost, že se nevyplácí při ní nemyslet!
Po tom, co jste vyváděl je vůbec podiv, že Recuva vůbec něco našla. Nejspíš byl výrobek z Redmondu tak jemnocitný, že i: "Zlatá muška se unavila a na vola sedla!"

Ještě, že jsem nemínil: "Inside Security Rescue Toolkit" (INSERT)...i když...strejda Google...

Podpriemerne, opakujem PODPRIEMERNE inteligentny clovek pochopi co je z5. Takze ked si to nepochopil imbecile, nedavaj tu tie tvoje retardovane grci.

Jen jeden název: "1984"!
Kdo ví, pak pochopí kam mířím, pro jednoduché jedince to opravdu není...

Hele, nic ve zlým ale 100pni tyhle výlevy. Pokud jsi neuměl nebo nechtěl poradit, nikdo tě nenutil reagovat. V tomhle věku nemáš zapotřebí se zesměšňovat.

Pán "ms" má zřejmě nějakou mozkovou nemoc a nechápe napsana slova , nejspíše čtete jen kousek příspěvků...jinak si nedokáži vysvětli co tady hážete za hlody...

Pan MS má bohužel pravdu, tvoj dotaz jsem četl celý a myslím, že MS tvůj text pochopil a trefil se. Ty "zkratky" typu z5 jsou dobré tak leda do SMS. To by ti prsty upadly, kdybys to slovo napsal celé? Atd.

BTW: "...že v biosu nastavite botovaní z CD/DVD a nabotujete windows ......použil jsem nepříliž vhodné slovní spojení (.spustil jsem instalaci windowsu přes bios..) ae ve měste kde žiji se to proste tak říka ....."
Co když budu mít v BIOSu nastavené bootování z CD/DVD TRVALE? Nic přes BIOS nespouštím, prostě do mechaniky strčím CD a jedu. Která lama to v tom vašem městě začala říkat?

newspeak....1984....v nevedomosti je sila....

Přesně tohle se mi povedlo asi před dvěma rokama taky. A byla to flashka přítelkyně, kde měla bakalářku a za pár dní se mělo odevzdávat. Měl jsem sice trochu strach (ona se sesypala), ale věřil tomu, že když jsem jen jakoby umazal to písmeno, že to z toho dostanu. Podařilo se mi nakonec všechno obnovit. Už si nejsem 100% jistej co jsem na to použil, ale koukal jsem do staženejch programu a mám tu pci_filerevorey4.0 a myslím, že je to ono.
Nebo bych zkusil ve Vistě (nevím jestli i XP), dát ve správě disků "přiřadit pímeno jednotky a cestu".